državno prvenstvo v nordijski kombinaciji

Brecl in Volavškova upravičila vlogi favoritov

nordijska kombinacija | Gašper Brecl je vodil že po skakalnem delu. | Foto SloSki

Gašper Brecl je vodil že po skakalnem delu.

Na članskem državnem prvenstvu v nordijski kombinaciji v Mislinji sta pričakovano zmagala Gašper Brecl (SSK Mislinja) in Ema Volavšek (SSK Ilirija).

Urša Bogataj
Sportal Dobra olimpijska novica za skakalke, a udarec za Janusovo ekipo

Gašper Brecl je bil v najboljšem položaju že po skakalnem delu preizkušnje, ko je imel s 87 metri štiri sekunde prednosti pred Triglavanom Joštom Juvanom, ki je prav tako skočil 87 metrov, osem sekund je na tretjem mestu s 86,5 metra zaostajal Matija Zelnik, prav tako član kranjskega Triglava.

Na 10-kilometrski progi je Brecl postavil najboljši čas in je tekmece za naslov državnega prvaka ugnal za 44 sekund. Do srebra je z drugim časom teka, zaostal je 12 sekund za Breclom, pritekel član SSK Norica Žiri, Erazem Stanonik, ki je bil po skokih šesti z 32 sekundami zaostanka. Bron je ubranil Zelnik z 61 sekundami končnega zaostanka za Breclom, imel pa je četrti čas teka.

Ema Volavšek je bila po skakalnem delu druga, v teku pa je zanesljivo prišla do naslova prvakinje. | Foto: SloSki Ema Volavšek je bila po skakalnem delu druga, v teku pa je zanesljivo prišla do naslova prvakinje. Foto: SloSki

V konkurenci članic je bila pričakovano brez konkurence Ema Volavšek. Po skokih je z 79 metri sicer zaostajala za Silvo Verbič iz SK Triglav Kranj, ki je skočila 80 metrov, imela pa je sekundo prednosti pred reprezentančno kolegico. Tretja je bila 15-letna Teja Pavec iz SK Triglav Kranj, skočila je 74 metrov, za Verbičevo pa je zaostajala 41 sekund.

Na petkilometrski progi je bila Volavškova zanesljivo najhitrejša, za dve minuti in sekundo je ugnala Verbičevo, brona se je veselila Teja Pavec.