Mojstrovina Pinturaulta, dve točki Hadalina in hud padec Američana #video

1

Alexis Pinturault | Alexis Pinturault je dobil oba veleslaloma v Adelbodnu. | Foto Reuters

Alexis Pinturault je dobil oba veleslaloma v Adelbodnu.

Francoz Alexis Pinturault je dobil tudi drugo veleslalomsko preizkušnjo v Adelbodnu. Po izjemni finalni vožnji je za več kot sekundo prehitel Hrvata Filipa Zubčića (+1,26) in prvega po prvi vožnji vodilnega Švicarja Lioca Meillarda (+1,65). Edini slovenski predstavnik Štefan Hadalin je v finalu izgubil štiri mesta in zasedel končno 29. mesto (+5,53).

Štefan Hadalin
Sportal Poškodovani Kranjec je oder prepustil Pinturaultu
Lucas Braathen
Sportal Adelboden usoden za norveška smučarja

Zubčić se je tako še na tretjem veleslalomu po vrsti v Adelbodnu zavihtel na drugo mesto. Natanko pred enim letom je zaostal zgolj za takratnim zmagovalcem Žanom Kranjcem, ki je tik pred letošnjim spektaklom na progi Chuenisbärgli odpovedal nastop zaradi bolečin v hrbtu.

Pinturault je s tremi veleslalomskimi zmagami na tem slovitem prizorišču postal najboljši Francoz in je prehitel legendarnega rojaka Jean-Clauda Killyja, ki je adelbodenski veleslalomski klasiki osvojil v letih 1967 in 1968.

Francoz je v nori formi. | Foto: Reuters Francoz je v nori formi. Foto: Reuters

S tretjo veleslalomsko zmago v sezoni, najhitrejši je bil tudi na zadnjem veleslalomu v letu 2020 v Alta Badii, se je Pinturault po šestih veleslalomih zavihtel na mesto vodilnega v veleslalomskem seštevku (440). Danes četrtega Švicarja Marca Odermatta (400) je na drugo mesto potisnil za 40 točk. Na tretjem mestu v seštevku discipline je Zubčić (368).

Pintuarault (675) je povečal tudi vodstvo v skupni razvrstitvi svetovnega pokala. Prvi izzivalec, Norvežan Aleksander Aamodt Kilde (560), zaostaja že 115 točk.

Hadalin po napaki do le dveh točk

Na štartu je bilo vsega skupaj 62 tekmovalcev, med njimi je bil ob odsotnosti Žana Kranjca zaradi težav z bolečinami v hrbtu edini slovenski predstavnik Štefan Hadalin, ki se je po zahtevni progi Chuenisbärgli spustil s številko 47. V prvem teku je z zaostankom slabe tri sekunde (+2,73) zabeležil 25. čas, v drugem pa je po večji napaki v zgornjem delu v cilj prišel kot šesti. Na koncu je zasedel končno 29. mesto in vknjižil novi dve točki svetovnega pokala.

"V drugi vožnji se mi je v zgornjem delu naredila velika napaka, ki me je stala ogromno časa. Potem do cilja nekako nisem sestavil prave vožnje in pravih občutkov, ki bi mi prinesli neko hitrost. Jutri me znova čaka dosti zahtevna tekma, dolg slalom, ciljna strmina. Nekaj izkušenj imam, tako da se bom danes poskusil spočiti in jutri kar se da dobro odsmučati," je dejal Vrhničan.

Štefan Hadalin je tako v petek kot soboto osvojil veleslalomske točke. | Foto: Reuters Štefan Hadalin je tako v petek kot soboto osvojil veleslalomske točke. Foto: Reuters