Stefanos Cicipas Holger Rune Novak Đoković ATP

Ponedeljek, 13. 11. 2023, 6.50

ATP, finalni turnir, 1. dan

Đoković je spet norel. Kaj je tokrat naredil? #video

Novak Đoković | Novaku Đokoviću so spet popustili živci, a je vseeno dosegel svoj cilj. | Foto Guliverimage

Novaku Đokoviću so spet popustili živci, a je vseeno dosegel svoj cilj.

V nedeljo se je v Torinu začel še finalni turnir serije ATP, kjer se je zbralo osem najboljših igralcev. V večernem delu je igral Novak Đoković, ki je po tesnem dvoboju premagal Holgerja Runeja in si tako zagotovil končno prvo mesto na lestvici ATP. A Srb je med dvobojem izgubil živce. Pred tem sta igrala Jannik Sinner in Stefanos Cicipas, boljši pa je bil prvi.

V večernem delu so ljubitelji tenisa lahko gledali pravo teniško poslastico, ki sta jo pripravila Novak Đoković in Holger Rune. Trajalo je več kot tri ure in tri nize, da je Đokoviću uspelo streti mladega Danca. Dvoboj se je končal z izidom 7:6 (4), 6:7 (1), 6:3.

Enemu najboljših igralcev vseh časov se je v tretjem nizu v ključnih trenutkih uspelo zbrati in dvoboj pripeljati v svojo korist. A to je bila vse prej kot lahka naloga zanj. Beograjčanu so na začetku tretjega niza popustili živici in v trenutku je zlomil dva loparja.

Nole je v uvodnih dveh igrah že povedel z 2:0, ko mu je uspel prvi brejk v nizu, a mu je Rune v tretji igri spet odvzel servis in zmanjšal prednost. Odločilen brejk je bil nato v šesti igri, ko je Srb povedel s 4:2 in vse do konca odločilnega niza prednosti ni spustil z rok.

Zelo si je želel zmagati. | Foto: Guliverimage Zelo si je želel zmagati. Foto: Guliverimage

"Videli ste lahko, da je bilo na igrišču veliko čustev"

S to zmago je Đoković izpolnil svoj prvi cilj, saj je zdaj že dokončno jasno, da bo sezono končal kot prvi igralec sveta. To mu je uspelo že osmič v karieri. Lastnik številnih rekordov je tako svojemu dolgemu seznamu dodal še enega: postal bo prvi igralec v zgodovini, ki bo na prvem mestu svetovne lestvice ATP okroglih 400 tednov.

"Veliko mi pomeni. Videli ste lahko, da je bilo na igrišču veliko čustev. Zelo sem si želel zmagati na tej tekmi in spraviti to opico z mojega hrbta. Zmagal sem v Parizu, kar me je postavilo v veliko boljši položaj na lestvici in ob prihodu v Torino sem vedel, da moram zmagati le na  eni tekmi. Velik cilj je dosežen, vse drugo je le bonus," je po dvoboju povedal Đoković.

Jannik Sinner | Foto: Guliverimage Jannik Sinner Foto: Guliverimage Sinner gladko odpravil Cicipasa

Italijan Jannik Sinner je v uvodnem dvoboju zelene skupine na zaključnem turnirju sezone ATP v Torinu po uri in 25 minutah premagal Grka Stefanosa Cicipasa s 6:4, 6:4. Dvaindvajsetletni Italijan, četrti igralec sveta, je v prvem nizu Grku odvzel servis za 3:2, nato pa dobil še igro na svoj začetni udarec za vodstvo s 4:2. Edini brejk tega niza je bil odločilen, da je Italijan na veselje domačih navijačev dobil prvi niz s 6:4.

Tudi drugi se je končal z istim rezultatom. Sinner je Cicipasu servis odvzel že v začetni igri, nato pa te prednosti do konca ni več zapravil in pri 5:4 izkoristil prvo zaključno žogico.

"Z veseljem sem stopil na igrišče. Vedel sem, da bo zelo težko, a mislim, da sem se s situacijo dobro spopadel. Poskušal sem ostati agresiven in s predstavo sem zelo zadovoljen," je po tekmi dejal Sinner. Zadnji je kot zamenjava že igral na finalu pred dvema letoma, letos pa se je prvič nanj uvrstil po štirih zmagah na turnirjih ATP in skokom na četrto mesto na svetu.