Sobota, 29. 12. 2018, 16.52

Kaja Juvan začela s porazom, težko delo za ostale Slovence na začetku sezone

Kaja Juvan | Kaja Juvan je izgubila v uvodnem krogu. | Foto Vid Ponikvar

Kaja Juvan je izgubila v uvodnem krogu.

Od slovenskih teniških igralcev in igralk je prva novo sezono začela Kaja Juvan. Žal s porazom, saj je morala v uvodnem krogu kvalifikacij za turnir WTA v Aucklandu z nagradnim skladom 250.000 dolarjev priznati premoč Brazilki Beatriz Haddad Maii, 185. igralki z lestvice WTA, ki je po izenačeni igri slavila s 3:6, 6:4 in 6:2.

Nasprotnike so že dobili tudi preostali slovenski predstavniki na največjih turnirjih. V Aucklandu bosta nastopili še Tamara Zidanšek in Polona Hercog. Zidanškovo v prvem krogu čaka obračun z 20-letno Slovakinjo Viktorio Kuzmovo, 50. igralko sveta, ki je dobro formo pokazala na turnirju v Dubaju v začetku decembra, kjer se je uvrstila v finale.

Hercogova se bo v uvodnem nastopu sezone pomerila s tretjo nosilko, 32-letno igralko s Tajvana Su Wei Hsieh, 28. igralko lestvice WTA. Obe sta nazadnje nastopili pred dvema mesecema, tako da je njuna trenutna forma neznanka.

V Avstraliji je Aljaž Bedene, ki bo na turnirju v Brisbanu - turnir je serije ATP 250 (590.000 dolarjev) - v prvem krogu igral z 18. igralcem sveta, 28-letnim Milošem Raonićem iz Kanade.

Dalila Jakupovič je za uvodni turnir sezone izbrala kitajski Shenzhen (750.000 dolarjev). Tudi njo čaka težko delo, saj ji bo nasproti stala 24-letna Rusinja Jekaterina Aleksandrova, 73. igralka lestvice WTA, ki je na zadnjih dveh turnirjih igrala odlično in na WTA turnirju v Linzu izgubila v finalu, v Limogesu pa je v začetku novembra celo osvojila turnir serije challenger.