Četrtek, 19. 1. 2023, 22.08

SP V ROKOMETU 2023, 9. DAN

Hrvati po hudi bitki do remija s svetovnimi prvaki

3

SP v rokometu: Hrvaška - Danska | Hrvati in Danci so se razšli brez zmagovalca. | Foto Guliverimage

Hrvati in Danci so se razšli brez zmagovalca.

Dan po zmagi nad Iranom ima slovenska rokometna reprezentanca na svetovnem prvenstvu prost dan. So pa bile danes prvič v drugem delu na igrišču reprezentance v skupinah 3 in 4. V zanimivem večernem obračunu sta se pomerii branilka naslova Danska in Hrvaška. Tekma se je končala z neodločenih 32:32.

Mathias Gidsel Danska
Sportal Poteza, ki odmeva: Danec se ni želel rokovati s Hrvatom

Danci in Hrvati so bili večji del tekme zelo izenačeni. Prvi polčas so za gol dobili Hrvati, v nadaljevanju pa sta se ekipi večkrat zamenjali v vodstvu, nobena pa si ni priigrala večje prednosti. V Malmöju, kjer so se Danci zaradi polne dvorane svojih navijačev počutili kot doma, je bilo napeto do zadnjih sekund, v zadnjo minuto so z zadetkom prednosti vstopili Danci, Hrvaška je z zadetkom Igorja Karačića izenačila pol minute pred koncem, 32:32 pa je bil tudi končni izid. Mikkel Hansen je dosegel osem golov, Simon Bogetoft Pytlick devet, pri Hrvaški pa Marin Šipić devet, Filip Glavaš pa osem.

V skupini 4 je Bahrajn premagal Američane in si priigral prvo zmago, Američani ostajajo na dnu lestvice brez točk. Na drugi tekmi so Egipčani brez večjih težav premagali Belgijce in ostajajo pri polnem izkupičku. Egipčani so skoraj vse naredili v prvem delu, ki so ga dobili za sedem golov, v nadaljevanju so Belgijci le nekoliko omilili poraz.

Norvežani so ugnali Srbe. | Foto: Reuters Norvežani so ugnali Srbe. Foto: Reuters

Norvežani strli odpor Srbov

V skupini 3 je v osrednjem obračunu uvodnega dne Norveška, ki je v drugi del prinesla štiri točke, v zadnjih 15 minutah strla odpor tekmecev iz Srbije. Do 25:25 je bil izid izenačen, nato pa so Norvežani v šestih minutah dosegli štiri gole in si zagotovili zmago. Sander Sagosen in Sebastian Barthold sta dosegla po pet golov, za poražence pa prav tako po pet Bogdan Radivojević in Miloš Orbović. Srbija je ostala pri dveh točkah, Norveška jih ima zdaj šest.

Pred tem so Nizozemci z 32:30 premagali Katar, čeprav je slednji v drugem polčasu zapretil in se približal, potem ko so Nizozemci ob polčasu vodili za šest golov. Na koncu Katarcem ni pomagalo niti 11 golov Ahmada Madadija.

Nemčija pa ni imela prav nobenih težav z Argentinci, razlika je bila na koncu 20 zadetkov, za zmagovalce so jih po pet dosegli Johannes Golla, Patrick Groetzki in Lukas Merten.

V petek bodo na sporedu tekme 2. kroga v skupinah 1 in 2, Slovenija se bo v Krakovu ob 15.30 pomerila s Španijo.