Liga NLB rokomet Celje Pivovarna Laško RK Ribnica Gorenje velenje Trimo Trebnje

Sobota, 9. 11. 2019, 21.16

LIGA NLB, 9. KROG

Derbi Velenjčanom, Dobova štela do 40

Vlado Matanović | Rokometaši Gorenja so v derbiju kroga za zadetek ugnali tretje Trebanjce. Vlado Matanović je bil z 12 zadetki najboljši strelec zmagovalcev. | Foto Jurij Vodušek/Sportida

Rokometaši Gorenja Velenja so v derbiju devetega kroga lige NLB za zadetek (31:30) premagali Trimo in Trebanjcem zadali drugi poraz v sezoni. Pri Velenjčanih je bil z 12 zadetki najboljši strelec Vlado Matanović, pri gostih jih je največ, osem, dosegel Gal Cirar.  V soboto je Dobova pri Krki prišla do zmage s 40:33 in je na četrtem mestu prehitela Velenje, Mariborčani so ugnali Izolane.

Državni prvaki iz Celja so v sredo visoko s kar 40:21 odpravili Ormož in so po devetih krogih še naprej stoodstotni. Domači rokometaši na tekmi niso niti enkrat zaostajali. Ormožani so sicer v prvem polčasu držali korak do 22. minute, ko so zaostajali zgolj za zadetek (10:11), potem pa so favorizirani gostitelji stopili na plin in začeli višati razliko. Pri domačih je bil z devetimi zadetki najboljši Filip Rakita, pri gostih pa jih je dal Bojan Čudič 5.