28. 10. 2018,
20.00

5 let, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,63

slovenska rokometna reprezentanca Veselin Vujović Matej Gaber kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Nedelja, 28. 10. 2018, 20.00

Kvalifikacije za EP, Estonija : Slovenija

Slovenci kljub slabemu začetku rutinirano do druge zmage

Slovenija - Latvija | Slovenska reprezentanca je v Talinu dosegla drugo zmago v kvalifikacijah za EP. | Foto Sportida

Slovenska reprezentanca je v Talinu dosegla drugo zmago v kvalifikacijah za EP.

Slovenska moška rokometna reprezentanca se je v drugem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo v Talinu pomerila z Estonijo in slavila z 31:20 (16:11). Na drugi tekmi v skupini 4 je Latvija z 29:25 odpravila Nizozemsko. Slovenci so tako po dveh tekmah pri štirih točkah. Kvalifikacije se bodo nadaljevale aprila prihodnje leto.

Slovenska rokometna reprezentanca je uspešno zaključila prvi cikle kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Slovenci so na drugi kvalifikacijski tekmi pomerili z Estonijo. Varovanci Veselina Vujovića so tako kot na tekmi proti Latviji slabo odprli srečanje. Ponovno so zapravili ogromno število odprtih strelov, grešili so tudi sedemmetrovke, kar so domači rokometaši znali izkoristiti in so tako Slovencem ves čas dihali za ovratnik. V zadnji tretjini prvega polčasa so bronasti rokometaši z lanskega svetovnega prvenstva le zaigrali bolje, ob polčasu pa so vodili s 16:11.

Dean Bombač je bil drugi strelec Slovenije. | Foto: Sportida Dean Bombač je bil drugi strelec Slovenije. Foto: Sportida Slovenija je v drugem polčasu brez težav nadzorovala potek srečanja, prednost pa je rasla iz minute v minuto. Na koncu so varovanci Veselina Vujovića zmagali z 31:20 in so s štirimi točkami vodilna reprezentanca skupine 4. V slovenski reprezentanci sta bila najbolj učinkovita Darko Cingesar sedmimi in Dean Bombač s šestimi goli.

Slovenska izbrana vrsta je po dve odigranih tekmah s štirimi točkami na vrhu lestvice skupine 4 pred Nizozemsko in Latvijo, ki sta zbrali po dve točki, ter Estonijo, ki je še brez točk.

Aprila nadaljevanje kvalifikacij

Slovenija bo kvalifikacije nadaljevala aprila prihodnje leto, ko se bo dvakrat pomerila z Nizozemsko, junija pa jo čaka še gostovanje v Latviji in domača tekma z Estonijo.

V kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu nastopa 32 reprezentanc, ki so razdeljene v osem skupin po štiri. Na glavni turnir se uvrstijo najboljši dve reprezentanci vsake skupine ter štiri najboljše tretjeuvrščene ekipe, na evropsko prvenstvo pa so že uvrščene gostiteljice prvenstva (Avstrija, Švedska, Norveška) in Španija, ki si je nastop prislužila z osvojitvijo zadnjega evropskega naslova. Leta 2020 bo na evropskem prvenstvu prvič namesto 16 nastopilo 24 reprezentanc.