Nedelja, 14. 8. 2016, 19.52

Gimnastika, parter, moški

Britanec Whitlock najboljši na parterju

Max Whitlock | Foto Reuters

Britanski telovadec Max Whitlock je osvojil zlato kolajno na parterju na olimpijskih igrah v Rio de Janeiru. Triindvajsetletni Whitlock je Veliki Britaniji pritelovadil prvo zlato olimpijsko kolajno v gimnastiki. Srebrne in bronaste kolajne se je po zaslugi Diega Hypolita in Arthurja Mariana veselila Brazilija.

Whitlock, ki je v Rio de Janeiru osvojil bronasto kolajno v mnogoboju, tretji pa je bil pred štirimi leti tudi v Londonu, le da na konju z ročaji, je do zmage prišel z oceno 15,633 točke, Hypolito je na drugem mestu prejel oceno 15,533, Mariano na tretjem pa 15,433.

Prvi favorit Japonec Kenzo Shirai, dvakratni zaporedni svetovni prvak na parterju, je finalni nastop končal na četrtem mestu, mesto za njim pa je tekmovanje končal njegov rojak Kohei Uchimura, sicer olimpijski prvak v mnogoboju.