NK Koper NK Mura NK Tabor Sežana NK Domžale ND Gorica NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Celje 1. SNL

Sreda, 1. 2. 2023, 22.10

Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (31. januar in 1. februar)

Sešlar osrečil Olimpijo, Kronaveter zadel iz kota, rekordna zmaga Domžal

1

Maks Barišič | Maks Barišić je odločil zmagovalca že na prvi tekmi, ki jo je odigral v dresu Kopra po daljši odsotnosti. | Foto Ana Kovač

Slovenski prvoligaški nogometni klubi se vneto pripravljajo na nadaljevanje prvenstva. Jesenski prvak Olimpija je v Dekanih ugnala istoimenskega drugoligaša z 1:0, Mariborčani so v zadnji tekmi v Turčiji remizirali s Šahtarjem (4:4), Koper je ugnal Velenjčane s 3:2, zmagoviti zadetek pa je prispeval povratnik Maks Barišić, Mura je remizirala s Dečićem iz Črne gore, Domžale so se znesle nad drugoligašem iz Gruzije in jim zabile kar osem zadetkov, kar je rekordna zmaga člana 1. SNL v letu 2023, Gorica je ugnala Primorje, Tabor pa je remiziral na Reki z Orijentom.

Albert Riera
Sportal Mojstrovina Iličića, ki daje misliti klubom 1. SNL #video

Vodilna Olimpija bi morala v sredo odigrati tekmo proti hrvaškemu drugoligašu Rudešu, a so Zagrebčani zaradi bolezni v ekipi odpovedali tekmo. Vrzel so zapolnili Dekani. Zmaji so jim premagali z 1:0, edini zadetek pa je že v 3. minuti dosegel mladi reprezentant Svit Sešlar.

Branilci državnega naslova so zadnjo tekmo na tradicionalnih pripravah v Turčiji odigrali proti ukrajinskemu velikanu Šahtarju. Ta je dobil prvi polčas s 3:1, a so vijolice v drugem delu poskrbele za preobrat in izenačile na 4:4.

Trener Damir Krznar se je odločil za postavo Pridgar (od 46. Bergsen), Milec (od 80. Žinič), Watson (od 80. Mitrović), Šoštarič Karić (od 69. Uskoković), Guerrico (od 80. Šoštarič Karić), Antolin (od 69. Lorber), Repas (od 69. Laušić), Brnić (od 77. Božičković), Božić (od 70. Kryeziu), Iličić (od 46. Kronaveter), Vipotnik (od 80. Sirk). Za potezo srečanja je poskrbel Rok Kronaveter, ki je v 48. minuti izkoristil močan veter in ukrajinskega vratarja, tega je pred golovo črto oviral Marko Božić, premagal z neposrednim strelom s kota.

Koprčani so se po dolgem času na pripravljalni tekmi razveselili zmage, ta pa je bila še toliko slajša za kanarčke, saj je na prvem nastopu ob vrnitvi na igrišča po dolgotrajni odsotnosti zaradi hude poškodbe kolena zadel v polno Maks Barišić. Koprčan je odločil zmagovalca (3:2) in poskrbel za sladke težave trenerja Zorana Zeljkovića, ki bo v spomladanskem delu računal tudi na zelo motiviranega 27-letnega krilnega napadalca.

1. 2. Koper : Rudar Velenje (Slo/2) 3:2 Koderman, Nkada, Barišić
3. 2. Koper – DAC 1904 Dunajska Streda (Slk/1)

27. 1. Domžale : Aluminij (Slo/2) 4:3 Podlogar, Hasanbegović, Saitoski, Vuk
1. 2. Domžale : Kolkheti Khobi (Gru/2) 8:0 Barišić 3, Pišek 2, Hasanbegović, Markuš, Repas