prijateljske tekme 1. SNL Crvena zvezda Simon Rožman NK Domžale

Ponedeljek, 27. 6. 2022, 21.23

PRIPRAVLJALNE TEKME KLUBOV 1. SNL (27. JUNIJ)

Domžale namučile srbskega velikana in nekdanjega evropskega prvaka

1

Simon Rožman | Simon Rožman je z Domžalami v pripravljalnem obdobju namučil srbskega prvaka. | Foto Guliverimage

Simon Rožman je z Domžalami v pripravljalnem obdobju namučil srbskega prvaka.

V ponedeljek sta se v Stožicah v prijateljskem obračunu pomerila Domžale in Crvena zvezda. Rumeni družini se je nasmihala odmevna zmaga, saj so po zaslugi zadetka mladega Hrvata Ivana Durdova vodili od 28. minute, nato pa je srbski prvak le kronal boljšo igro in v zadnjih minutah srečanja izenačil na 1:1.

Safet Hadžić
Sportal Vrača se Safet Hadžić!

Domžalčani so pod vodstvom Simona Rožmana skoraj premagali najboljši srbski klub Crvena zvezda, ki se na novo sezono, v kateri ima visoke cilje tudi v Evropi (liga prvakov), pripravlja v Sloveniji. Beograjčani so na prvi pripravljalni tekmi na sončni strani Alp v Stožicah premagali ljubljanski Bravo z 2:1, tokrat pa so na največjem slovenskem nogometnem objektu ostali brez zmage.

Dišalo je po uspehu dvakratnih slovenskih prvakov, ki jim po novem kot svetovalec pomaga tudi Slaviša Stojanović. Ljubljančan je pred leti popeljal Domžale do dveh, Crveno zvezdo pa do enega državnega naslova.

Za Domžalčane so od prve minute igrali Mulalić, Klemenčič, Dobrovoljc, Ilenič, Perc, Ja. Pišek, Jo. Pišek, Husmani, Strajnar, Jakupović in Durdov. Ivan Durdov, 21-letni hrvaški napadalec, ki je okrepil Domžalčane kot najboljši strelec druge hrvaške lige (Orijent), je v 28. minuti popeljal Rožmanovo četo v vodstvo. Premagal je izkušenega vratarja srbskih prvakov Milana Borjana, 34-letnega reprezentanta Kanade, ki bo letos nastopil na SP v Katarju.

Zoran Zeljković
Sportal Koper in Celje naporen konec tedna sklenila z remijema

''Želimo si tekem z nasprotniki kova lige prvakov. Zvezda je zagotovo najbolj kakovostna ekipa, ki se ji bomo zoperstavili med pripravami,'' je pred srečanjem poudarjal povratnik na trenerski stolček v Domžalah, Simon Rožman. Čeprav so si nogometaši Crvene zvezde priigrali kar nekaj priložnosti, je slovenski prvoligaš vodil vse do zadnjih minut srečanja. Od 58. minute so igrali Tratnik, Žinič, Markuš, Martić, Jovičević, Hodžić, Podlogar, Batarelo, Saitoski, Rešetar in Vuk, v 89. minuti pa je v igro vstopil še Topalović. Takrat je bil rezultat že izenačen, Gašperja Tratnika je premagal mladi up rdeče-belih Vladimir Lučić, ki bo dan po tekmi dopolnil okroglih 20 let.

Pritisk Crvene zvezde, ki je bila v drugem polčasu bistveno nevarnejši tekmec, je tako obrodil sadove. Končno razmerje strelov na gol je bilo 14:6 v korist nekdanjih evropskih prvakov (1991).

25. 6. Maribor : Tuzla City (BiH/1) 1:1 Pihler
29. 6. Maribor - Partizani Tirana (Alb/1)

Datum Tekma Strelci za Domžale
18. 6. Domžale : Rudar Pljevlja (ČG/1) 8:0 Jo. Pišek in Georgijević 2, Saitoski, Jovičević, Podlogar, Vuk
22. 6. Domžale : Ekipa hrvaškega nogometnega sindikata 3:1 Martić, Podlogar, Georgijević
27. 6. Domžale : Crvena zvezda (Srb/1) 1:1 Durdov
1. 7. Domžale – Jadran Dekani (Slo/2)
2. 7. GAK Gradec (Avt/2) – Domžale
9. 7. Aluminij (Slo/2) – Domžale

Celje

Datum Tekma Strelci za Celje
11. 6. Sij Acroni Jesenice (Slo/3) : Celje 0:8 Gbamble 2, Bajde, Vrbanec, Flis, Janjičić, Svetlin, Morozov
8. 7. Celje - Nafta (Slo/2)
9. 7. Celje - Nyiregyhaza Spartacus (Mad/2)

2. 7. Tabor - Partizan Beograd (Srb/1)?
6. 7. Tabor - Primorje Ajdovščina (Slo/2)
10. 7. Tabor - Aris Limassol (Cip/1)

Gorica

Datum Tekma Strelci za Gorico
20. 6. Gorica : Rudar Pljevlja (ČG/1) 5:0 Mevlja, Vekić, Krajnc, L. Marinič, A. Marinič
23. 6. Gorica : Borac Banja Luka (BiH/1) 3:1 Krajnc 2, L. Marinič