Nedelja, 4. 11. 2018, 14.12

Poročilo s tekme Triglav : Krško

Nora tekma v Kranju, na kateri je odločitev padla v 92. minuti

Tom Žurga | Foto Grega Valančič/Sportida

Nogometaši kranjskega Triglava so v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Krško s 4:3 (2:2).

Kranjčani in Krčani so se na prvem medsebojnem dvoboju v sezoni razšli brez zmagovalca. Dolgo časa je kazalo, da bo tudi tokrat tako, a v sodniškem dodatku so gostitelji le prišli do svoje prve zmage po štirih zaporednih porazih. Tako so današnjemu tekmecu, ki je na zadnjem mestu lestvice, pobegnili za tri točke.

Maloštevilni gledalci v Kranju so v prvem polčasu videli kar štiri zadetke. Prvega v osmi minuti, ko je Dalibor Volaš goste popeljal do vodstva s strelom iz bližine. Krčani so imeli v deseti minuti novo lepo priložnost, ko je Ante Vukušić stekel v protinapad, Luka Čadež je stekel iz vrat, krški napadalec ga je preigral, nato pa ga je blokiral Tilen Mlakar.

Minuto pozneje pa je Krško podvojilo prednost, potem ko je Marco Da Silva streljal z leve strani, žogo poslal čez Čadeža v vratnico, od nje pa se je žoga odbila v mrežo. V 15. minuti so gosti dosegli še en zadetek, a so ga sodniki razveljavili zaradi Vukušićevega prepovedanega položaja.

NK Triglav Kranj | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida

V 18. minuti pa so se razveselili tudi domači navijači, saj je Tom Žurga znižal zaostanek, ko je po podaji Luke Majcna z desne strani zadel iz bližine. Majcen je bil v vlogi podajalca tudi v 22. minuti, ko je Egzon Kryeziu s približno 15 metrov z leve strani zadel za 2:2.

Do konca polčasa so bili gosti nevarni še v 31. minuti, ko je Marin Perić streljal iz bližine malce z leve strani, izkazal pa je kranjski vratar. Domači pa so nase opozorili še v 37. minuti, ko so v eni akciji dvakrat streljali, obakrat pa je bil na mestu Marko Zalokar.

Slednji pa je že v 48. minuti moral znova v mrežo po žogo, potem ko je stekel iz vrat, a ga je preigral Tom Žurga in zadel za 3:2. Za Žurgo je to četrti gol v sezoni. Že devet minut pozneje pa so se v igro vrnili Krčani, ko je iz bližine po Volaševi podaji zadel še Marin Perić.

Sledilo je obdobje brez priložnosti na eni ali drugi strani, v drugi minuti sodniškega dodatka pa so do zmagovitega gola prišli Kranjčani, potem ko je malce izven kazenskega prostora do odbite žogo prišel Egzon Kryeizu in zadel za 4:3. Takoj zatem je Čadež obranil še strela Volaša na drugi strani.

Kranjčani bodo v 16. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Krčani pa bodo dan pozneje gostili Aluminij.

Triglav : Krško 4:3 (2:2)

Športni center, sodniki: Vinčić, Kordež in Perger (vsi Maribor).

Strelci: 0:1 Volaš (8.), 0:2 Da Silva (11.), 1:2 Žurga (18.), 2:2 E. Kryeziu (22.), 3:2 Žurga (48.), 3:3 Perić (57.), 4:3 E. Kryeziu (90.).

Triglav: Čadež, Mlakar, Šalja, D. Kryeziu, Elsner, Bojić (od 75. Udovič), E. Kryeziu, Tijanić, Gajić, Žurga (od 90. Jurić), Majcen.
Krško: Zalokar, Štefulj, Ejup, Brekalo, Kulinitš, Srečković, Da Silva, Volarič (od 82. Ogrinec), Perić, Vukušić, Volaš.

Rumeni kartoni: Perić, Da Silva, Volarič, Kulinitš, Brekalo.

Potek tekme v živo:

Konec je tekme! V Kranju je bilo res razburljivo, na koncu pa je po dramatični tekmi s 4:3 zmagal Triglav in skočil z zadnjega mesta lestvice.

GOOOL! No, pa vseeno ni bilo konec. Triglav je z drugim golom Drilona Kryeziuja v 92. minuti prišel do zmage s 4:3!

80. minuta: še deset minut je do konca zelo razburljive tekme v Kranju, kjer smo videli že šest golov. Bomo dočakali še kakega?

GOOOL! Šele 57. minuta je, pa smo videli še šesti gol v Kranju. Zdaj je na 3:3 poravnal Marin Perić.

GOOOL! No, pa ga imamo. Na nov gol v Kranju nismo čakali prav dolgo, z drugim golom na tekmi je za vodstvo Triglava s 3:2 v 48. minuti poskrbel Tom Žurga.

Začel se je drugi polčas!
Bo tudi drugih 45 minut v Kranju tako razburljivih, kot je bilo prvih?

Polčas! Prvih 45 minut derbija za obstanek v Kranju je konec, v prvem delu igre pa je bilo predvsem v prvem delu polčasa res razburljivo. Kako bo v drugem polčasu?

37. minuta: zdaj je imel novo priložnost Triglav. Streljal je David Tijanić, a se je vratar Krškega izkazal z obrambo.

35. minuta: zdaj so se razmere na igrišču malo umirile, a novih golov še nismo dočakali.

GOOOL! Kakšna tekma. Še niti 22 minut ni minilo, pa je že 2:2. Na 2:2 je po novi podaji Luke Majcna je poravnal Albanec Drilon Kryeziu.

GOOOL! V Kranju zadetki kar dežujejo. Zdaj, v 18. minuti,  je 1:2, potem ko je po podaji kapetana Luke Majcna zadel Tom Žurga.

15. minuta: skoraj bi bilo že 3:0 za Krško, a je po golu Anteja Vukušića stranski sodnik dvignil zastavico in označil nedovoljen položaj.

GOOOL! Šele deset minut je minilo, pa gostje vodijo že z 2:0. Po novi mojstrovini je zadel Francoz v vrstah Krčanov Marco da Silva.

GOOOL! Krško vodi z 1:0. Do gola je v 8. minuti prišel Dalibor Volaš.

Tekma v Kranju se je začela!
Pred to tekmo je Triglav deseti in ima 12 točk. Z enakim številom točk je Krško na predzadnjem mestu.