Jan Andrejašič Prva liga Telekom Slovenije NK Bravo NK Olimpija NK Olimpija Rade Obrenović

Torek, 15. 12. 2020, 15.35

Rade Obrenović

Nevsakdanja poteza sodnika, ki je v Ljubljani pokazal fantomski karton #video

5

Dvoboj med Bravom in Olimpijo se je na stadionu ŽAK končal brez zadetkov (0:0), za eno bolj nevsakdanjih potez, ki jih je videvamo pogosto na nogometnih zelenicah, pa je v drugem polčasu poskrbel sodnik Rade Obrenović. Branilcu Olimpije Janu Andrejašiču je namreč pokazal nevidni karton.

Maribor Mura
Sportal Zadetki padali kot nori, Maribor že jesenski prvak #video

Ko je branilec Olimpije Jan Andrejašič v 54. minuti grobo prekinil protinapad Brava in storil prekršek nad Martinom Kramaričem, se je takoj zavedal, da bi mu lahko sodnik pokazal rumeni karton. Glavni delivec pravice Rade Obrenović je to tudi storil, a na nekoliko nenavaden način.

Fotogalerija s tekme v Ljubljani, fotograf Vid Ponikvar:

1 / 27

Pritekel je do nogometaša Olimpije, iztegnil roko in mu pokazal ''nevidni'' karton. Pri sebi namreč ni imel rumenega kartona, zato je Andrejašiča sprva iznajdljivo kaznoval le simbolično, nato pa je odhitel do svojega pomočnika, pri katerem je ''pozabil'' nujni del sodniške opreme, brez katere sodniki niso vajeni kaznovati nogometašev. Ko je končno dobil rumeni karton, je hitro stekel do Andrejašiča in mu ga še enkrat pokazal. Tokrat s pripomočkom v roki, tako da je bilo vse po pravilih.

Bravo Olimpija
Sportal Kidrič zapravil najlepšo priložnost, Milović skoraj zatresel lastno mrežo #video

V nadaljevanju dvoboja, ko je imel rumeni karton že pri sebi, ga je dvakrat pokazal zveznemu igralcu Olimpije Ivanu Močiniću, ta je moral tako predčasno z igrišča, zmaji pa so zadnje minute izenačenega ljubljanskega obračuna odigrali z igralcem manj.

Sodnik Rade Obrenović je v zadnjih minutah srečanja izključil tudi pomočnika trenerja Olimpije Karla Primorca. | Foto: Vid Ponikvar Sodnik Rade Obrenović je v zadnjih minutah srečanja izključil tudi pomočnika trenerja Olimpije Karla Primorca. Foto: Vid Ponikvar