olimpijske igre Pariz 2024 Pariz 2024 Kajtanje Toni Vodišek

Četrtek, 8. 8. 2024, 8.19

Pariz 2024, jadranje, formula kite, finale

Toni Vodišek streljaj od zlate medalje na olimpijskih igrah

Toni Vodišek | Toni Vodišek bo danes napadal medaljo, celo zlato. | Foto Guliverimage

Toni Vodišek bo danes napadal medaljo, celo zlato.

Koprčan Toni Vodišek se bo danes na olimpijskih igrah potegoval za odličje. V igri je celo zlata medalja, potem ko se je v današnji finale olimpijskih iger v formuli kite podal kot najboljši iz kvalifikacij. Vodišek za zlato potrebuje le eno zmago v finalu.

Toni Vodišek
Sportal Vodišek kajta za kolajno, Janja Garnbret spet na delu

Finale - za zlato medaljo potrebuje tekmovalec 3 zmage, Vodišek jih ima pred finalom že 2

Tekmovalec Zmage 1 2 3 4 5 6
Toni Vodišek 2
Maximilian Mäder 1
polfinalist
polfinalist

Štiriindvajsetletni Toni Vodišek je v rednem delu osvojil 12 točk, drugi je bil Singapurec Maximilian Mäder, sedemnajstletni dvakratni zaporedni svetovni prvak se je s 15 točkami prav tako neposredno uvrstil v finale. A ima Koprčan prednost, saj bo finale začel z dvema točkama, Mäder pa z eno, kar pomeni, da slovenskemu nekdanjemu svetovnemu in evropskemu prvaku za osvojitev zlate medalje zadostuje le ena zmaga.

Kajtarji od tretjega do desetega mesta po rednem delu in sedmih regatah so se uvrstili v polfinale, ki je predviden z začetkom ob 13.03.

Danes bodo najprej za polfinale oblikovali dve skupini s po štirimi tekmovalci, v vsaki je predvidenih šest polfinalnih regat. V obeh skupinah bosta najboljša po rednem delu začela z dvema oziroma eno zmago. V finale se bo uvrstil tisti, ki bo prvi dosegel tri zmage.

Zmagovalca skupin, ki se bosta v finalu pridružila Vodišku in Singapurcu, bosta nastopila brez točk. Ob 15.40 je nato predvidena prva od možnih šestih finalnih regat, a ni nujno, da bodo vse tudi izpeljane. Če bi denimo zmagal v prvem finalnem plovu Vodišek, bi že postal olimpijski zmagovalec, saj zlato osvoji tisti, ki prvi zbere tri točke.

Če bi veliki zmagovalec postal Singapurec, bi ga čakala bogata nagrada, saj bi mu nacionalni olimpijski komite namenil kar milijon ameriških dolarjev. Slovenski športniki za zlato odličje prejmejo 70 tisoč evrov.

Pariz 2024 atletika Kristjan Čeh
Sportal Čeh četrti, Vodišek v finale kot vodilni, rokometaši v polfinale
OI Pariz 2024, Toni Vodišek
Sportal Toni Vodišek neposredno v finale: Kolajna je že skoraj naša, gremo po zlato