Eva Alina Hočevar Eva Terčelj Peter Kauzer Benjamin Savšek olimpijske igre Pariz 2024 Pariz 2024 kajakaški kros

Nedelja, 4. 8. 2024, 17.32

45 minut

Olimpijske igre, kros, osmina finala (m in ž)

Benjamin Savšek ostaja v igri, ostala trojica se poslavlja

Benjamin Savšek, kajakaški kros, OI | Benjamin Savšek se je uvrstil v četrtfinale kajakaškega krosa. | Foto Reuters

Benjamin Savšek se je uvrstil v četrtfinale kajakaškega krosa.

Kajakaši na divjih vodah so na olimpijskih igrah v Parizu opravili boje osmine finala v krosu. V moški konkurenci se je v četrtfinale prebil Benjamin Savšek, tekmovanje pa je končal Peter Kauzer. V ženski konkurenci sta tako Eva Terčelj kot Eva Alina Hočevar obstali v osmini finala.

Savšek, ki je v slalomu branil kanuistično zlato in končal na 11. mestu, je bil v svoji skupini osmine finala drugi za Novozelandcem Finnom Butcherjem, prav prvi dve mesti iz vsake skupine pa sta vodili v četrtfinale. Kauzer, 18. v slalomski preizkušnji, je v svoji skupini končal na tretjem mestu.

Peter Kauzer je končal tekmovanje. | Foto: Reuters Peter Kauzer je končal tekmovanje. Foto: Reuters

Med dekleti je najprej slovenske barve v osmini finala zastopala Terčelj in bila v svoji skupini tretja, Hočevar pa je nato v svoji skupini pristala na četrtem mestu. Obe sta pred dnevi že končali tudi s slalomskima preizkušnjama, Hočevar je bila med kanuistkami deveta, Terčelj pa med kajakašicami sedma.

Eva Terčelj je obstala v osmini finala. | Foto: Reuters Eva Terčelj je obstala v osmini finala. Foto: Reuters

Četrtfinalni, polfinalni in finalni boji v krosu bodo na sporedu v ponedeljek popoldne. Savšek bo v četrtfinalu veslal v skupini skupaj z Italijanom Giovannijem de Gennarom, Novozelandcem Butcherjem in Poljakom Mateuszom Polaczykom.

slovenska odbojkarska reprezentanca : Kanada, olimpijske igre, Pariz, Gheorghe Cretu, Tine Urnaut
Sportal Gheorghe Cretu: To nas še bolj razjezi in podžge
slovenska odbojkarska reprezentanca : Francija, OI
Sportal Slovenski odbojkarji izvedeli, s kom se bodo pomerili v četrtfinalu OI 2024
rokomet, Slovenija - Nemčija
Sportal Rokometaši čakajo tekmeca, Vodišek začel z drugim mestom, Klančarjeva kmalu za kolajno