Avstralka Kaylee McKeown z olimpijskim rekordom

0,06

termometer

Kaylee McKeown

Avstralska plavalka Kaylee McKeown je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojila zlato medaljo na 100 metrov hrbtno. S časom 57,47 sekunde je 20-letnica dosegla olimpijski rekord, a precej zaostala za svojim lastnim svetovnim rekordom. Kanadčanka Kylie Masse je bila druga, Američanka Regan Smith pa tretja.

Massejeva, ki je na igrah v Riu 2016 osvojila bronasto medaljo, si je danes srebrno priborila z 0,25 sekunde zaostanka za zmagovalko. Tretjeuvrščena Smithova je za avstralsko tekmico zaostala za 0,58 sekunde.

Tina Trstenjak Sportal Savinjski vihar za novo slovensko kolajno Ricarda Funk Sportal Ricarda Funk olimpijska prvakinja, Terčeljeva obstala v polfinalu Tina Trstenjak Sportal Tina Trstenjak do srebrnega odličja, Trajković za las ob bron