22.21

4 leta, 7 mesecev

Thermometer Blue 1,77

1

EuroVolley 2019 evropsko prvenstvo Alessandro Chiappini Monika Potokar slovenska odbojkarska reprezentanca

Torek, 27. 8. 2019, 22.21

EVROPSKO PRVENSTVO, ŽENSKE, 4. KROG

Slovenke po odličnem začetku popustile, v sredo dan D

1

Slovenija odbojka ženske | Slovenske so na tem prvenstvu izgubile s Poljsko, Belgijo in Italijo, edino zmago pa so dosegle nad Portugalsko. | Foto CEV

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je imela po nedeljski zmagi nad Portugalsko na evropskem prvenstvu prost dan, danes pa so se naša dekleta pomerila s svetovnimi podprvakinjami Italijankami, ki so bile pričakovano premočan nasprotnik. Italijanke so slavile s 3:0 v nizih (25, 8, 17). Slovenke jutri (v sredo) čaka odločilni dvoboj za uvrstitev v izločilne boje proti Ukrajini.

Slovenija odbojka ženske
Sportal Slovenske odbojkarice proti Italiji blizu osvojenega niza

Slovenska reprezentanca je srečanje z Italijo odlično odprla, ekipi sta bili večino prvega niza poravnani. Slovenkam si je v zaključku uspelo priigrati majhno prednost, imele so celo zaključno žogo (24:23), a se je prekaljenim Italijankam uspelo vrniti in so prvi niz dobile na razliko s 27:25.

Po nesrečnem prvem nizu je igra Slovenk v drugem nizu razpadla, Italijanke so povsem prevladale in drugi niz dobile s kar 25:8. V tretjem nizu so se Slovenke spet bolj enakovredno borile, vse do izida 13:15 tekmicam dihale za ovratnik, dokončno pa so upanje, da bi osvojile niz, izgubile po petih točkah Italijank.

"Zelo sem zadovoljen s tem, kar so dekleta naredila v prvem delu tekme"

"Mislim, da smo prvi niz odigrali izjemno. Bilo smo osredotočeni na igro, a bili ves čas tudi pod pritiskom tekmic, ki so zelo pritiskale in igrale hitro odbojko. Imajo visoke napadalke, energija žog pri udarcih je posebna. A sem zelo zadovoljen s tem, kar so dekleta naredila v prvem delu tekme. Na to sem ponosen. Tudi v tretjem nizu je bilo dobro, za drugega pa ne morem kriviti svoje ekipe. Preprosto nam Italijanke niso pustile igrati. Zelo dobro so servirale in napadale. Za nas je bila to pomembna izkušnja in upam, da nam igra na taki ravni lahko da nekaj tudi za naprej, tako psihološko kot pri tehniki in taktiki," je po tekmi dejal italijanski strokovnjak na slovenski klop Alessandro Chiappini.

Slovenija odbojka ženske | Foto: CEV Foto: CEV

Italijanke veljajo za prve favoritinje skupine B in so na prvih štirih tekmah vselej zmagale. Varovanke Davideja Mazzantija, ki odkrito merijo na naslov evropskih prvakinj, so bile odlične že na lanskem svetovnem prvenstvu, na katerem so klonile le pred Srbkinjami.

Slovenke odločilna tekma za napredovanje z Ukrajino zdaj čaka v sredo ob 20. uri, z morebitno zmago pa bi si zagotovile nastop v osmini finala. V izločilne boje se uvrstijo najboljše štiri reprezentance v vsaki skupini.