16. 1. 2023,
23.10

1 leto, 3 mesece

Thermometer Blue 0,04

Villarreal Real Madrid Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Barcelona La Liga špansko prvenstvo

Ponedeljek, 16. 1. 2023, 23.10

Špansko prvenstvo, 17. krog

Oblak ostal brez zmage, Real Sociedad diha za ovratnik Realu Madridu

Atletico Madrid Jan Oblak | Jan Oblak je z Atleticom vknjižil točko. | Foto Guliver Image

Jan Oblak je z Atleticom vknjižil točko.

V 17. krogu la lige je Atletico Madrid z Janom Oblakom remiziral na gostovanju pri Almerii (1:1) in zdaj ob odigrani tekmi več za vodilno Barcelono zaostaja 13 točk. Barcelona in Real, ki sta se v nedeljo v Savdski Arabiji udarila za superpokalno lovoriko, pa bosta obveznosti v tem krogu opravila šele v začetku februarja. Real Sociedad je v soboto premagal Athletic Bilbao s 3:1,  Sociedad pa se je se (ob tekmi več) tretjemu Realu približal na tri točke zaostanka.

Barcelona superpokal 2023
Sportal Barcelona se je poigrala z Realom in osvojila superpokal

Atletico se je sicer z osvojeno točko, zdaj jih ima 28, vrnil med najboljše štiri, a v nedeljo spet ni navdušil. Na zadnjih šestih ligaških tekmah so varovanci Diega Simeoneja zmagali samo enkrat. Angel Correa je v 18. minuti dvoboja goste iz Madrida popeljal v vodstvo. Prednost je slabih 20 minut pozneje izničil El Bilal Toure in postavil končni izid obračuna. Colchoneros so tik ob koncu dvoboja trpeli še z igralcem manj, saj si je branilec Sergio Reguilon v štirih minutah prislužil dva rumena kartona.

Sociedad se je približal Realu

V osrednjem sobotnem obračunu sta se pomerila Sociedad, tretji na lestvici, ter Athletic Bilbao, ki je bil pred krogom sedmi. Poln izkupiček bi obema ekipama pomenil veliko, Sociedad se je tako ob odigrani tekmi več tretjemu Realu približal na tri točke. Alexander Sörloth in Takefusa Kubo sta z zadetkoma v 25. in 37. minuti poskrbela za vodstvo Sociedada, ki ga je pred koncem polčasa znižal Oihan Sancet. A je nato pri Bilbau Yeray Alvarez v 60. minuti dobil rdeči karton zaradi prekrška v kazenskem prostoru, enajstmetrovko je uspešno izvedel Mikel Oyarzabal in tako potrdil zmago Sociedada.

Takefusa Kubo je dosegel drugi gol za Real Sociedad. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Takefusa Kubo je dosegel drugi gol za Real Sociedad. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V uvodni tekmi kroga sta se v petek pomerila Celta in Villarreal in se razšla z 1:1. Gostje, ki so v prejšnjem krogu vzeli polno mero madridskemu Realu, so na petem mestu, a pred šestim Betisom nimajo točkovne prednosti, pred njim so le zaradi boljše razlike v golih.