23.00

1 leto

Thermometer Blue 0,12

1

Camp Nou Vinicius Junior Karim Benzema Athletic Bilbao Osasuna Barcelona španski pokal Real Madrid

Sreda, 5. 4. 2023, 23.00

1 leto

Španski pokal, polfinale (povratni tekmi)

Real za veliki finale ponižal Barcelono

1

Real Madrid Luka Modrić Karim Benzema | Karim Benzema je za popoln preobrat v polfinalu pokala v drugem polčasu povratne tekme zabil tri gole. | Foto Reuters

Karim Benzema je za popoln preobrat v polfinalu pokala v drugem polčasu povratne tekme zabil tri gole.

Osasuna je na torkovi povratni tekmi proti Athleticu iz Bilbaa, na kateri je branila prednost 1:0, po podaljšku in golu v 116. minuti izvlekla remi (1:1) in si zagotovila napredovanje v finale španskega kraljevega pokala. V sredo zvečer se je igralo na kultnem Camp Nouu, kjer je Barcelona na pokalnem el clasicu branila tesno prednost s prve tekme v Madridu (1.0). In doživela pravo katastrofo. Real Madrid je slavil s 4:0, Karim Benzema je v drugem polčasu zabil tri gole.

Jan Oblak Atletico Madrid
Sportal Oblak zadovoljen, razpoloženi Real po poti Barcelone

Vinicius Junior je v sodnikovem dodatku prvega polčasa zadel za vodstvo Reala 1:0. | Foto: Reuters Vinicius Junior je v sodnikovem dodatku prvega polčasa zadel za vodstvo Reala 1:0. Foto: Reuters Niz neuspehov belih baletnikov proti Barceloni je bil pred to tekmo v tem letu kar pester. Real Madrid v prvenstvu za največjim tekmecem, s katerim je prejšnji mesec izgubil na Camp Nouu z 1:2, zaostaja 12 točk, tako da bi ga lahko do ubranitve naslova popeljal le še čudež. V pokalnem tekmovanju je na uvodni polfinalni tekmi doma izgubil z 0:1. Letos so mu izbranci Xavija prekrižali načrte tudi v superpokalnem tekmovanju, kjer so v finalu v Savdski Arabiji ugnali Real s 3:1. Tako so Madridčani, ki jih vodi Italijan Carlo Ancelotti, proti Barceloni izgubili trikrat zapored.

Pred tekmo so bile zastave navijačev Barcelone še visoke dvignjene. | Foto: Reuters Pred tekmo so bile zastave navijačev Barcelone še visoke dvignjene. Foto: Reuters Tokrat - na že 254. el clasicu - pa je bilo vse drugače. V gosteh so zmagali s kar 4:0. V prvem polčasu je zadel Vinicius Junior, v drugem je pa je hat-trick dosegel Karim Benzema (enega z bele točke). Tekma je bila zelo vroča, sodnik je pokazal kar 12 rumenih kartonov, tudi trenerju Xaviju. Real tako ohranja upanje na prvo domačo pokalno lovoriko po devetih letih.

Finale Real Madrid - Osasuna bo 6. maja. Madridčani bodo proti trenutno devetouvrščeni ekipi la lige izraziti favoriti.