22.55

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,31

3

Carlo Ancelotti Vinicius Junior Xavi el clasico FC Barcelona Athletic Bilbao Osasuna polfinale Real Madrid španski pokal

Četrtek, 2. 3. 2023, 22.55

ŠPANSKI POKAL, POLFINALE

El Clasico v Madridu dobila Barcelona

3

Real Madrid - Barcelona | Barcelona se je veselila zmage na kultnem madridskem stadionu Santiago Bernabeu. | Foto Reuters

Barcelona se je veselila zmage na kultnem madridskem stadionu Santiago Bernabeu.

Odigrani sta prvi tekmi polfinala španskega kraljevega pokala. V Madridu sta se v četrtek na El Clasicu spopadla Real in Barcelona, z 1:0 pa so zmagali Katalonci, ki bodo tako aprila na domačem Camp Nouu branili prednost. V drugem polfinalnem paru obračunavata Osasuna in Athletic, prva je v sredo prišla do prednosti.

Barcelona je pogrešala Roberta Lewandowskega, Ousmaneja Dembeleja in Pedrija, trener Reala Carlo Ancelotti pa ni mogel računati na Davida Alabo in Ferlanda Mendyja. Vsi omenjeni so poškodovani.

Madridčani so tekmo odprli silovito, prvih 12 minut vršili pritisk na obrambo Barcelone, Karim Benzema je celo zatresel mrežo Marc-Andreja ter Stegna, a je bil pred tem v prepovedanem položaju in ostalo je pri začetnh 0:0.

V 26. minuti je po napaki Realove obrambe do vodstva prišla Barcelona. Streljal je Franck Kessie, žoga pa se je v gneči pred vrati Thibauta Courtoisa naposled od Ederja Militaa le odbila za hrvbet belgijskega čuvaja mreže.  Sodnik je zadetek priznal šele po ogledu video posnetka.

V drugem polčasu je Real močno pritiskal, Barcelona pa se je branila in prežala na protinapade, izid pa se ni spremenil.