SP v nogometu za ženske

V osmini finala še Američanke in Švedinje

SP 2019 ZDA - Čile | Američanke so s 3:0 odpravile Čile. | Foto Reuters

Američanke so s 3:0 odpravile Čile.

Na ženskem nogometnem svetovnem prvenstvu v Franciji je znanih osem udeleženk osmine finala. Franciji, Nemčiji, Italiji, Angliji, Nizozemski in Kanadi so se v nedeljo pridružile še Američanke in Švedinje.

Švedska je v Nici s 5:1 premagala Tajsko. Švedinje se sicer v številu zadetkov niso približale dosežku Američank, ki so Tajsko premagale s 13:0, a tudi one niso imele težjega dela. Z goli Linde Sembrant (6.), Kosovare Asllani (19.) in Fridolina Rolfo (42.) so že ob polčasu vodile s 3:0, ob koncu drugega dela je vodstvo povišala Lina Hurtig (81.), preostala dva gola pa sta ekipi dosegli v sodniškem podaljšku. Najprej častni zadetek za Tajsko prispevala Kanjana Sung Ngoen, končni izid pa je postavila Elin Rubensson.

Tudi Američanke so v dvoboju s Čilom v Parizu vprašanje zmagovalk rešile v prvem polčasu, ko so povedle s 3:0. Carli Lloyd se je med strelke vpisala dvakrat (11., 35.), enkrat je bila natančna Julie Ertz (26.). V drugem polčasu golov ni več bilo.

V ponedeljek bodo zadnji predtekmovalni krog odigrali v skupinah A in B. V skupini A bosta na sporedu tekmi Nigerija - Francija in Južna Koreja - Norveška, v skupini B pa Kitajska - Španija ter Južnoafriška republika - Nemčija.