Haris Vučkić Saša Aleksander Živec slovenski nogometaši na delu v tujini Jan Repas Matjaž Kek Luka Štor Petar Stojanović

Ponedeljek, 2. 9. 2019, 0.00

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Oblak po drami skočil na vrh, Šporar in Matavž sta zadela. Spet pa tudi Vučkić.

1

Jan Oblak | Ne zgodi se ravno pogosto, da mora Jan Oblak pri Atleticu po žogo v svojo mrežo že po 19 minutah igre kar dvakrat. Tokrat se je, a se je Škofjeločan z Madridčani kljub vsemu veselil nove zmage, po kateri je z devetimi točkami s soigralci na vrhu prvenstvene lestvice. | Foto Getty Images

Začeli smo novo sezono spremljanja iger reprezentantov in tudi preostalih slovenskih nogometašev na delu v tujini. Selektor Matjaž Kek ta konec tedna svoje varovance še zadnjič spremlja prek televizijskih zaslonov, preden prihodnji teden začne priprave na tekmi kvalifikacij za Euro 2020 s Poljsko in Izraelom v Stožicah. V nedeljo se je z novim, že četrtim prvenstvenim golom izkazal Haris Vučkić, ki se kljub odličnemu začetku sezone v prvi nizozemski ligi ni znašel na zadnjem selektorjevem seznamu. Od reprezentantov se je z golom na Nizozemskem izkazal tudi Tim Matavž, na Slovaškem pa Andraž Šporar. Jan Oblak je z Atleticom prejel dva gola, a prišel do dramatične zmage in skočil na vrh.

Samir Handanović
Sportal Deja vu v Monaku. Handanović proti Messiju, Oblak pa proti Ronaldu.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarja:

Vid Belec (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga

Brez tekme

Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Atletico Madrid : Eibar 3:2 Branil je vso tekmo, zadetka pa prejel iz edinih dveh strelov, ki so šli v okvir vrat Atletica. Ta je po prvi polovici prvega polčasa zaostajal že z 0:2, a potem prišel do preobrata in v 90. minuti zadel za zmago s 3:2. Atletico je v prvih treh krogih nove sezone španskega prvenstva trikrat zmagal in je na vrhu lestvice.

Branilci:

Jure Balkovec (Empoli) Italija, 2. liga

Chievo : Empoli 1:1

Igral je vso tekmo.
Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, 1. liga Ferencvaroš : Diosgyor 1:0 Igral je vso tekmo.

Bojan Jokić (Ufa)

Rusija, 1. liga

Ufa : Orenburg 1:2

Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga

Piast Gliwice : Lechia Gdansk 1:2

Miha Mevlja (Zenit)

Spartak Moskva : Zenit 0:1 Ni igral. Sedel je na klopi.
Peter Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Hajduk Split : Dinamo Zagreb 1:0 Igral je vso tekmo. Dinamo je doživel prvi poraz v tej sezoni in na lestvici (s tekmo manj) zdrsnil na drugo mesto, kjer za Hajdukom zaostaja dve točki. Ljubljančan je izgubil prvič na Poljudu po 20. marcu 2016, na dvoboju pa je eno izmed njegovih posredovanj dvignilo veliko prahu. V 58. minuti je v kazenskem prostoru Dinama pokrival Bassela Jradija. Strelec edinega zadetka na tekmi se je znašel na tleh, navijači Hajduka so zahtevali strel z bele točke, a mu je sodnik zaradi domnevnega simuliranja pokazal rumeni karton. Počasni posnetek je razodel, da je slovenski branilec udaril po nogi Danca libanonskih korenin, tako da mu je šla sodniška odločitev zelo na roko.
Aljaž Struna (Houston Dynamo) ZDA, MLS Sporting KC : Houston Dynamo 1:0 Igral je vso tekmo.

Vezisti:

Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga

Arsenal Tula : CSKA Moskva 1:2

Igral je do 43. minute, ko je moral zaradi poškodbe predčasno z igrišča, kar pomeni, da ga na tokratni reprezentančni akciji verjetno ne bomo videli.
Josip Iličić (Atalanta) Italija, 1. liga Atalanta : Torino 2:3 Igral je vso tekmo in doma nekoliko nepričakovano s soigralci izgubil z 2:3.
Rene Krhin (Nantes) Francija, 1. liga

Nantes : Montpellier 1:0

Ni igral, ostal je na klopi. Prvič v tej sezoni se je znašel v zapisniku prvenstvenega dvoboja.
Jasmin Kurtić (Spal) Italija, 1. liga

Bologna : Spal 1:0

Odigral je vso tekmo.
Denis Popović (Zürich) Švica, 1. liga Brez tekme
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga Zorya : Dinamo Kijev 2:2

Zaradi rdečega kartona, ki ga je prejel v prejšnjem krogu, tokrat ni imel pravice nastopa.

Miha Zajc (Fenerbahče)

Turčija, 1. liga

Fenerbahče : Trabzonspor 1:1

Igral je od 67. minute. Ko je prišel na igrišče, je bil na semaforju že izpisan končni izid.

Napadalci:

Robert Berić (St. Etienne) Francija, 1. liga

Marseille : St. Etienne 1:0

Igral je do 60. minute. Ko je odšel z igrišča, je na semaforju že bil izpisan končni izid.
Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga

Vitesse : AZ, 2:1

Z Vitessejem je prišel do nove zmage, na poti do nje pa je pomagal z golom v zadnji minuti prvega polčasa, ko je zadel za 1:1. To je bil njegov tretji prvenstveni gol sezone.
Andraž Šporar (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga DAC : Slovan Bratislava 5:2 V 18. minuti je uspešno realiziral enajstmetrovko in Slovan popeljal v vodstvo z 1:0, potem pa skupaj s soigralci doživel debakel. DAC je namreč zmagal s 5:2. Igral je do 79. minute. Najboljši strelec pretekle sezone slovaškega prvenstva je pri štirih prvenstvenih golih.

*Na seznamu so nogometaši z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka za tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Poljski (6. september) in Izraelu (9. september) v Stožicah.

Preostali slovenski nogometaši na delu v tujini:

Jan Mlakar (QPR)

Anglija, 2. liga

Sheffield Wednesday : QPR 1:2

V igro je vstopil v 67. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat. To je bil njegov prvi nastop v tekmovanju championship.

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town)

Luton Town : Huddersfield 2:1

Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi. Konec tedna je igral v "razvojni" ligi proti Burnleyju.
Gregor Zabret (Oldham)

Anglija, 4. liga

Oldham : Colchester 0:1

Ni igral, ostal je na klopi.
Aljaž Casar (Altach)

Avstrija, 1. liga

Altach : Sturm Gradec 1:2 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Zlatko Dedić (Swarowski Tirol)

Avstrija, 1. liga Swarowski Tirol : Salzburg 1:5 Ni igral. Zaradi poškodbe kolena ga bilo niti na klopi.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga

St. Pölten : Hartberg 1:3

Igral je vso tekmo in prejel rumen karton.

Patrik Eler (Austria Lustenau)

Avstrija, 2. liga Austria Lustenau : Floridsdorfer 1:2 Igral je 17. minut, potem pa moral zaradi poškodbe z igrišča.

Alem Pašić (Vorwärts Steyr)

Vorwärts Steyr : Dornbirn 3:2 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.
Žan Pelko (Austria Celovec)

Lafnitz : Austria Celovec 0:3 Branil je vso tekmo.
Benjamin Šeško (Liefering)

Liefering : Austria Dunaj II 2:1 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Nicolas Rajsel (Oostende)

Belgija, 1. liga

Kortrijk : Oostende 2:2

Nik Lorbek (Union St. Gilloise)

Belgija, 2. liga Beerschot : Union St. Gilloise 1:0 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

BiH, 1. liga

Željezničar : Sarajevo 5:2 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Pafos : AEK Larnaka 0:2

Igral je do 60. minute, nato pa po domnevnem igranju z roko v svojem kazenskem prostoru prejel še drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča. Prvo rumeno opozorilo je prejel le tri minute pred izključitvijo.

Filip Valenčič (Inter Turku)

Finska, 1. liga

Ilves : Inter Turku 0:1

Odigral je 90 minut, nato pa ga je trener zamenjal tik pred sodniškim podaljškom. Inter ostaja na vrhu finskega prvenstva, Valenčič pa s 15 zadetki prvi strelec tekmovanja.

Denis Petrić (Nantes)

Francija, 1. liga

Jan Repas (Caen)

Francija, 2. liga Caen : Le Havre 0:3

Igral je 84 minut. Nekdanji nogometaš Domžal se je v prvi postavi Caena, pri katerem je v prvi polovici sezone 2017/18, takrat še v prvi ligi, redno igral, potem pa padel v pozabo, znašel prvič po aprilu 2018. V prejšnji sezoni v prvoligaški konkurenci ni odigral niti minute. V prvih dveh tekmah Caena v novi sezoni, v kateri nastopa v drugi ligi, je dvakrat vstopil s klopi in zbral 26 minut igre. V naslednjih treh tekmah ni dobil niti minute, zdaj pa se je prvič po skoraj letu in pol znašel v začetni postavi svojega kluba.

Matic Kotnik (Panionios)

Grčija, 1. liga

PAOK Solun : Panionios 2:1

Marko Nunić (Larissa)

Grčija, 1. liga Larissa : Olympiacos 0:1 Igral je od 64. minute.

Žiga Frelih (Inter Zaprešić)

Hrvaška, 1. liga Rijeka : Inter Zaprešić 1:1 Ni igral, sedel je na klopi.

Valter Birsa (Cagliari)

Italija, 1. liga

Cagliari : Inter 1:2

Ni igral, sedel je na klopi.

Samir Handanović (Inter Milano)

Italija, 1. liga Cagliari : Inter 1:2

Branil je vso tekmo in z drugo zmago v dveh prvenstvenih krogih z Interjem skočil na vrh lestvice.

Žan Majer (Lecce)

Italija, 1. liga Lecce : Hellas Verona 0:1 Igral je vso tekmo.

Rok Vodišek (Genoa)

Italija, 1. liga Genoa : Fiorentina 2:1 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Matija Boben (Livorno)

Italija, 2. liga Livorno : Perugia 0:1 Ni igral. Sedel je na klopi.

Žan Celar (Cittadella)

Italija, 2. liga

Benevento : Cittadella 4:1

Boštjan Cesar (Cheivo)

Italija, 2. liga Chievo : Empoli 1:1 Ni igral. Sedel je na klopi.

Luka Kranjc (Frosinone)

Italija, 2. liga Frosinone : Ascoli 2:1 Ni igral. Sedel je na klopi.

Daniel Pavlev (Chievo)

Chievo : Empoli 1:1

Leo Štulac (Empoli)

Italija, 2. liga Chievo : Empoli 1:1 Igral je vso tekmo.

Dejan Vokić (Benevento)

Italija, 2. liga Benevento : Cittadella 4:1 Ni igral. Sedel je na klopi.

Südtirol : Carpi 2:3

Igral je le 13 minut, potem pa moral zaradi poškodbe z igrišča.

Urban Žibert (Reggina)

Reggina : Cavese 5:1

Klemen Bolha (Žalgiris)

Litva, 1. liga

Palanga : Žalgiris 0:4

Igral je vso tekmo, kar tri zadetke je za Žalgiris dosegel nekdanji napadalec Zavrča Tomislav Kiš.

Matej Poplatnik (Kaposvari)

Madžarska, 1. liga Debrecen : Kaposvari 0:1 V igro je vstopil v 81. minuti.

Dejan Trajkovski (Puškaš)

Madžarska, 1. liga Zalaegerszegi : Puškaš 1:1

Nekdanji nogometaš Maribora in Domžal je v teh dneh prekinil pogodbo z klubom Akademija Puškaš in je zdaj prost igralec.

Matej Palčič (Šerif)

Moldavija, 1. liga

Šerif : Codru Lozova 2:0

Dvoboj je začel na klopi za rezervne igralce.

Kevin Kampl (RB Leipzig)

Nemčija, 1. liga

Borussia Mönchengladbach : RB Leipzig 1:3

Igral je 70 minut.

Luka Štor (Dynamo Dresden)

Nemčija, 2. liga Dynamo Dresden : St. Pauli 3:3 V igro je vstopil na začetku drugega polčasa, ko je Dynamo zaostajal z 1:3. Gostje so vodili že s 3:0, a na koncu ostali brez zmage, saj so gostitelji izenačili na 3:3. V 85. minuti je podajo za tretji zadetek Dynama prispeval prav nekdanji napadalec Aluminija. Podvig rumeno-črnih je bil še toliko večji, ker so le minuto pred tem ostali z igralcem manj. Štor je vknjižil tretji nastop za Dynamo, tudi tretjič zapored je vstopil v igro s klopi, skupno pa odigral 64 minut.

Dominic Maroh (Uerdingen)

Nemčija, 3. liga

Uerdingen - Eintracht Braunschweig, ponedeljek 14.00

Nik Omladič (Hansa Rostock)

Hansa Rostock : Preussen Münster 1:0

Ažbe Jug (Fortuna Sittard)

Nizozemska, 1. liga Heerenveen : Fortuna Sittard 1:1 Ni igral. Sedel je na klopi.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga

Twente : Utrecht 3:1

Nekdanjemu velikemu upu slovenskega nogometa gre na začetku nove sezone sijajno. Izkazal se je tudi v nedeljo, ko je pri novi zmagi Twenteja s 3:1 nad Utrechtom v 68. minuti zabil odločilni gol za vodstvo domačih z 2:1. Zdaj je že pri štirih golih po petih odigranih prvenstvenih tekmah, odlično pa gre tudi Twenteju. Še neporažen je z devetimi točkami pri vrhu lestvice.

Goran Cvijanović (Arka Gdynia)

Poljska, 1. liga

Arka Gdynia : Gornik Zabrze 1:0

Damjan Bohar (Zaglebie Lubin)

Poljska, 1. liga Wisla Krakov : Zaglebie Lubin 4:2 V igro je vstopil v 86. minuti. Takrat je bil že postavljen končni rezultat.

Erik Janža (Gornik Zabrze)

Arka Gdynia : Gornik Zabrze 1:0

Matej Pučko (Korona Kielce)

Korona Kielce : Jagiellonia 0:2

Rok Sirk (Zaglebie Lubin)

Wisla Krakov : Zaglebie Lubin 4:2 V igro je vstopil v 75. minuti. Takrat je bil rezultat 3:2.

Saša Aleksander Živec (Zaglebie Lubin)

Wisla Krakov : Zaglebie Lubin 4:2

Odigral je 86 minut in se v 27. minuti po strelu z glavo z neposredne bližine vpisal med strelce. Dosegel je zadetek za 2:1, njegov prvi v dresu Zaglebieja. Ko je nazadnje igral na Poljskem, je za Piast Gliwice v štirih sezonah zabil 15 golov, v prejšnji sezoni, ko se je dokazoval na Cipru, pa se ni vpisal na strelce.

David Zec (Benfica Lizbona B)

Portugalska, 2. liga Cova Piedade : Benfica II 1:0 Ni igral. Sedel je na klopi.

Milan Kocić (Voluntari)

Romunija, 1. liga Voluntari : Universitatea Craiova 1:2 Igral je 82 minut in prejel rumen karton.

Lovro Bizjak (Ufa)

Rusija, 1. liga Ufa : Orenburg 1:2 Igral je 72 minut in zapustil igrišče, ko je bil dosežen že končni rezultat.

Žiga Škoflek (Orenburg)

Rusija, 1. liga Ufa : Orenburg 1:2 Odigral je vso tekmo in v drugem nastopu v ruskem prvenstvu dočakal prvo zmago.

Andres Vombergar (Ufa)

Rusija, 1. liga Ufa : Orenburg 1:2

Ni kandidiral za tekmo. V tej sezoni ostaja brez nastopa za Ufo.

Kenan Bajrić (Slovan Bratislava)

Slovaška, 1. liga DAC : Slovan Bratislava 5:2 Ni igral. Sedel je na klopi.

Til Mavretić (Zemplin Michalovce)

Slovaška, 1. liga Spartak Trnava : Michalovce 2:1 Igral je vso tekmo.

Maj Rorič (Sered)

Slovaška, 1. liga Sered : Pohronie 3:3 Igral je vso tekmo.
Željko Filipović (Vojvodina) Srbija, 1. liga Vojvodina : Crvena zvezda 1:2 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Domen Črnigoj (Lugano)

Švica, 1. liga Basel : Lugano 2:1 Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Kenan Fatkić (Thun)

Švica, 1. liga Thun : Sion 0:1 Igral je 68 minut in prejel rumen karton.

Blaž Kramer (Zürich)

Švica, 1. liga

Brez tekme

Nejc Mevlja (Schauffhausen)

Švica, 2. liga Schauffhausen : Chiasso 1:0 Igral je vso tekmo.

Aris Zarifović (Samut Prakan)

Tajska, 1. liga Brez tekme

Nejc Skubic (Konyaspor)

Turčija, 1. liga Konyaspor : Antalyaspor 2:2 Igral je vso tekmo.

Amedej Vetrih (Rizespor)

Turčija, 1. liga Bešiktaš : Rizespor 1:1 Igral je vso tekmo.

Gaber Dobrovoljc (Karagümrük)

Turčija, 2. liga Karagümrük : Menemenspor 1:1 Igral je vso tekmo.
Rajko Rotman (Akhisarspor) Turčija, 2. liga Akhisarspor : Altinordu 0:0 V igro je vstopil v 84. minuti.