Fernando Santos

Slavni Portugalec: Od danes naprej sem Poljak

Fernando Santos | Slavni portugalski trener Fernando Santos je prevzel reprezentanco Poljske. | Foto Reuters

Slavni portugalski trener Fernando Santos je prevzel reprezentanco Poljske.

Fernanda Santosa, do prejšnjega meseca selektorja portugalske nogometne reprezentance, so danes ustoličili za novega glavnega stratega Poljske. Oseminšestdesetletni Portugalec je nasledil Czeslawa Michniewicza, ki so ga odpustili po porazu v osmini finala svetovnega prvenstva v Katarju.

Vse o SP 2022.

"Od danes naprej sem Poljak. V čast mi je nadaljevati svoje delo kot trener tukaj," je izjavo Santosa na uradni predstavitvi v Varšavi povzela agencija AFP.

Poljska je na svetovnem prvenstvu v svoji skupini končala na drugem mestu, premagala je Savdsko Arabijo, remizirala z Mehiko in izgubila proti kasnejši prvakinji Argentini. V osmini finala je morala priznati premoč Franciji.

V Lizboni rojeni Santos je decembra odstopil s položaja portugalskega selektorja po šokantnem porazu ekipe v četrtfinalu svetovnega prvenstva proti Maroku.

Santos, ki je bil portugalski selektor od leta 2014, je leta 2016 osvojil evropsko prvenstvo, tri leta pozneje pa še ligo narodov.

"Izbira je bila težka, a izbrali smo najboljšega," je dejal Cezary Kulesza, predsednik poljske zveze, in dodal: "Naš prvi cilj je uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo leta 2024 v Nemčiji."

Santos je bil med letoma 2010 in 2014 tudi selektor grške reprezentance.