15. 5. 2023,
23.30

11 mesecev, 1 teden

Thermometer Blue 0,07

Martin Turk Domen Črnigoj Tio Cipot Samir Handanović Sandi Lovrič Jaka Bijol Petar Stojanović Roma Juventus Napoli Inter AC Milan italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 15. 5. 2023, 23.30

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 35. KROG

Poraz prvakov, s Samirjem v golu Inter na tretje mesto

Inter Samir Handanović | Samir Handanović je tokrat vendarle spet branil in Inter je zmagal. | Foto Guliver Image

Samir Handanović je tokrat vendarle spet branil in Inter je zmagal.

Medtem ko je odločitev o prvaku Italije že padla, ekipe bijejo hud spopad za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Poraz sta si v 35. krogu serie A privoščila AC Milan in Atalanta. Nogometaši Lazia so krog odprli z neodločenim izidom proti ekipi Lecce (2:2). S tem so zamudili priložnost za skok na drugo mesto razpredelnice, ki ga še naprej zaseda Juventus. Pravzaprav so celo padli na četrto, saj je v soboto zvečer z zmago s 4:2 nad Sassuolom na tretje skočil Inter. Na zadnji tekmi kroga so nogometaši Sampdorie, pri kateri je vratar Martin Turk sedel na klopi, gostili Empoli, Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja ni bilo v ekipi, in igrali 1:1.

Paul Pogba
Sportal Čakal kar 390 dni, nato v solzah zapuščal igrišče
AC Milan
Sportal Ko je razočaranje preveliko: navijači Milana postrojili igralce #video

Lecce je imel v 23. minuti tekmi z Laziem priložnost za vodstvo, a je Gabriel Strefezza zapravil enajstmetrovko. Kazen je sledila deset minut kasneje, ko je za vodstvo domačih zadel Ciro Immobile. Še pred polčasom je izenačil Remi Oudin, Francoz pa je nato v drugem polčasu zadel še v 51. minuti za 2:1. Ko je že kazalo, da bodo nogometaši ekipe Lecce prišli do pomembnih točk v boju za obstanek med prvoligaško druščino, je Sergej Milinković-Savić v četrti minuti sodnikovega dodatka postavil končni izid 2:2.

Spezia je premagala Milan. | Foto: AP / Guliverimage Spezia je premagala Milan. Foto: AP / Guliverimage Salernitana je v soboto popoldne brez poškodovanega Domna Črnigoja gostila sedmouvrščeno Atalanto in jo presenetila z zmago 1:0. Presenečenje pa tudi v Liguriji, kjer je Spezia z 2:0 premagala petouvrščeni AC Milan. Tio Cipot za zmagovalce ni igral. Gola pa sta v 75. in 85. minuti dosegla Przemyslaw Wisniewski in Salvatore Esposito. Spezia je kljub zmagi ostala na 18. mestu, ki še vodi v drugo ligo.

Za konec sobotnega sporeda pa si spodrsljaja ni privoščil Milanov veliki tekmec Inter, ki je s 4:2 premagal Sassuolo. Kapetan Samir Handanović je tokrat branil celotno tekmo. Dva gola je zabil Romelu Lukaku, z enim pa se je Lautaro Martinez utrdil na drugem mestu lestvice strelcev (20 golov).

Krog presenečenj se je nadaljeval v nedeljo popoldne, ko je novi italijanski prvak z 0:2 izgubil z Monzo. Enak poraz je doletel Udinese. Premagala ga je Fiorentina. Jaka Bijol je za videmski klub odigral celotno tekmo, Sandi Lovrić pa je igral do 78. minute.