nogomet rekord Al Nassr Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Četrtek, 9. 2. 2023, 20.33

Razcvet Cristiana Ronalda, ki je poskrbel za nov mejnik

4

Cristiano Ronaldo | Cristiano Ronaldo je dosegel kar štiri zadetke. | Foto Reuters

Cristiano Ronaldo je dosegel kar štiri zadetke.

Portugalski superzvezdnik Cristiano Ronaldo je poskrbel za nov mejnik. V dresu Al Nassrja je na tekmi z Al Wehdo dosegel kar štiri zadetke in s tem presegel mejo petsto doseženih zadetkov na klubski ravni. Zdaj je pri številki 503.

Portugalski nogometaš Cristiano Ronaldo se je od prihoda v Savdsko Arabijo nekoliko mučil, saj je kar nekaj časa čakal na svoj prvi zadetek. Svoj račun je odprl z enajstmetrovke in rešil točko svoji strani prejšnji teden, kljub temu da je zgrešil vrsto dobrih priložnosti. Proti Al Wehdi pa je končno dočakal pravi razcvet, že v prvih 40 minutah je dosegel dva gola. Nato pa se je do konca srečanja v drugem polčasu še dvakrat vpisal med strelce, v 61 minutah je zabil kar štirikrat in navijače Al Nassrja ob zmagi s 4:0 popeljal v delirij.

Osemintridesetletni Ronaldo je s kar štirimi goli svoj strelski dosežek na klubski ravni povišal na 503 zadetke, v svoji karieri pa jih je zdaj skupno dosegel že 823. Ob tem je 61-ič v karieri dosegel hat-trick, 30 jih je dosegel, preden je dopolnil 30 let, 31 pa zatem, v zadnjih 14 letih pa se je vsaj na eni tekmi podpisal pod tri zadetke. Enajstič v karieri je na posamezni tekmi dosegel vsaj štiri gole.