prijateljska tekma Brazilija

Nedelja, 18. 6. 2023, 9.34

prijateljske tekme

Brazilci z "barvno potezo" poslali sporočilo

Brazilija, pripravljlana tekma | Brazilci so proti Gvineji nosili črne drese in izrazili protest proti rasizmu. | Foto Guliverimage

Brazilci so proti Gvineji nosili črne drese in izrazili protest proti rasizmu.

Brazilska nogometna reprezentanca je v soboto v Barceloni odigrala prijateljsko tekmo z Gvinejo in jo premagala s 4:1. V prvem polčasu so njeni igralci nosili črne drese, s tem pa izrazili svoj protest proti rasizmu, ki je velika težava v nogometu. Z njim se spopadajo tudi brazilski reprezentanti, v zadnjem času največ igralec Reala Vinicius jr.

finale lige narodov Hrvaška Španija
Sportal Modrić se ne poslavlja z lovoriko, 11-metrovke okronale Špance
kvalifikacije 2024 Finska Slovenija
Sportal Kek po porazu: Zdaj se bo pokazalo, če imamo kakega 'fajterja', ki bo dvignil glas

"Z rasizmom se ni igrati, zato smo morali izraziti protest. Igralci s pred tekmo pokleknili, prvič v 109-letni zgodovini brazilske selekcije pa so nosili črne drese," so sporočili iz brazilske zveze, ki namerava svoj boj proti rasizmu nadaljevati tudi na torkovi prijateljski tekmi proti Senegalu v Lizboni.

Zmagali so s 4:1. | Foto: Guliverimage/dpa Zmagali so s 4:1. Foto: Guliverimage/dpa

Vinicius jr., ki je tokrat nosil številko 10 - ta je sicer v ekipi last poškodovanega Neymarja, je bil strelec zadnjega gola za Brazilijo, uspešen je bil z bele pike. Pred tem so mrežo zatresli še Joelinton, Rodrygo in Eder Militao. Serhou Girassy je v prvem polčasu izid znižal na 1:2.