24. 10. 2021,
21.23

2 leti, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,01

Martin Pečar Kevin Kampl RB Leipzig Borussia Dortmund Bayern München Bayer Leverkusen nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 24. 10. 2021, 21.23

NEMŠKO PRVENSTVO, 9. KROG

Bayern suveren, Wolfsburg odpustil Nizozemca

Bayern, Robert Lewandowski | Bavarci ostajajo na prvem mestu. | Foto Guliverimage

Bavarci ostajajo na prvem mestu.

V devetem krogu nemškega prvenstva so največji favoriti za osvojitev naslova Bayern, Borussia Dortmund in Kamplov RB Leipzig v soboto zlahka vnovič zmagali. Freiburg ostaja neporažen. Po njegovi zmagi v Wolfsburgu je pri volkovih brez službe ostal Nizozemec Mark van Bommel.

Za nemškimi klubi je slab teden v ligi prvakov, saj je slavil le Bayern. Dortmundska Borussia je po visokem porazu z Ajaxom rane celila proti Arminii in v gosteh kljub odsotnosti poškodovanega Haalanda slavila z 1:3. Wolfsburg se je še enkrat več opekel in moral priznati premoč še neporaženemu Freiburgu, RB Leipzig Kevina Kampla pa je doma visoko ugnal Greuther Fürth. Kampl je na terenu prebil celoten prvi polčas, v 36. minuti pa prejel rumeni karton. Na vrhu lestvice bo tudi po tem krogu ostal Bayern, ki je doma odpravil Hoffenheim.

Erling Haaland
Sportal Haaland le teden dni po vrnitvi vnovič na prisilni počitek

Nedeljo sta z remijem začela Köln in Bayer Leverkusen, nato se je brez zmagovalca končal tudi dvoboj med Stuttgartom in berlinskim Unionom, ki je kljub igralcu več ostal brez zmage v sodnikovem podaljšku.

Drugega slovenskega legionarja v nemški bundesligi Martina Pečarja v nedeljo ni bilo na delu v dresu Eintrachta, ki je krog sklenil s porazom na gostovanju pri Bochumu, saj je mladi Slovenec še vedno na seznamu poškodovanih igralcev.

Volkovi iščejo novega trenerja

Mark van Bommel ni več trener Wolfsburga. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Mark van Bommel ni več trener Wolfsburga. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Pri Wolfsburgu pa so se odločili za trenersko menjavo. Mark van Bommel je ostal brez službe po manj kot petih mesecih dela v klubu, kaplja čez rob je bil sobotni poraz proti Freiburgu. Začetek sezone je bil zanj sicer dober, saj je Wolfsburg nanizal štiri zmage, toda sledil je tudi niz štirih porazov in zdrs proti sredini lestvice.

Volkovom pa gre slabo tudi v ligi prvakov, medtem ko so v pokalnem tekmovanju izpadli proti četrtoligašu Preussen Münstru zaradi administrativne napake van Bommla, ki je opravil preveč menjav. Van Bommel je prva trenerska žrtev v tej sezoni v bundesligi. Za zdaj v Wolfsburgu še niso sporočili, kdo bo v prihodnje vodil ekipo.

Vir: STA

Nemško prvenstvo, 9. krog:

Petek, 22. oktober:
Mainz : Augsburg 4:1 (3:0)
Onisiwo 10., Bell 15., Burkardt 26., 71.; Zeqiri 69.

Sobota, 23. oktober:
Arminia Bielfeld : Borussia Dortmund 1:3 (0:2)
Klos 87./11m; Can 31., Hummels 45., Bellingham 72.

Bayern München : Hoffenheim 4:0 (2:0)
Gnabry 16., Lewandowski 30., Choupo-Moting 82., Coman 87.

RB Leipzig : Greuther Fürth 4:1 (0:1)
Poulsen 47., Forsberg 53./11m, Szoboszlai 65., Novoa Ramos 88.; Hrgota 45.
Kevin Kampl (Leipzig) je igral v prvem polčasu in v 36. minuti prejel rumeni karton.

Wolfsburg : Freiburg 0:2 (0:1)