30. 4. 2023,
17.54

12 mesecev

Thermometer Blue 0,38

Kevin Kampl RB Leipzig Borussia Dortmund Bayern München Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 30. 4. 2023, 17.54

12 mesecev

Nemško prvenstvo, 30. krog

Bayern spet pred Borussio

Bayern München | Bayern München je spet na vrhu bundeslige. | Foto Reuters

Bayern München je spet na vrhu bundeslige.

Odločitev o naslovu najboljšega v bundesligi se vse bolj zapleta. Nogometaši Borussie Dortmund, ki so v prejšnjem krogu na vrhu za točko prehiteli Bayern München, so za uvod v 30. krog le remizirali na gostovanju pri Bochumu (1:1) in tako bavarski ekipi omogočili vrnitev na vrh prvenstvene lestvice. Bayern je namreč v nedeljo z 2:0 premagal zadnjo Hertho Berlin in ima v lovu na 11. zaporedni naslov zdaj znova vse v svojih rokah. V soboto je Leipzig z 1:0 premagal Hoffenheim in je zdaj le dve točki za Freiburgom ter berlinskim Unionom, ki je danes remiziral z Bayerjem iz Leverkusna (0:0). Tudi bitka za mesta od 3 do 5 bo še napeta. Kevin Kampl je odigral celo tekmo.

Sadio Mane
Sportal Borussia Dortmund na vrhu prehitel Bayern, Kamplovi izgubili

Nogometaši Borussie Dortmund so se morali po gladki zmagi v prejšnjem krogu tokrat zadovoljiti le s točko. Dortmundčani so bili večino današnjega dvoboja proti Bochumu boljši, a jim nikakor ni uspelo streti bojevite in čvrste obrambe domačih na čelu z vratarjem Manuelom Riemannom. Za vodstvo domačih je v Bochumu že v peti minuti zadel Anthony Losilla, a je na drugi strani le dve minuti kasneje izenačil Karim Adeyemi, rezultat pa se nato do konca tekme ni več spremenil. Gostje so sicer v 90. minuti zahtevali enajstmetrovko, a je sodnik ob tem le zamahnil z roko. Kljub temu, da Bochum pred tem obračunom ni slavil na zadnjih štirih tekmah, pa je tokrat prišel do velike točke, za Dortmundčane je bil to četrti remi v tej sezoni.

Trenutek, zaradi katerega so pri Borussii Dortmund zahtevali 11-m:

Spodrsljaj velikih tekmecev je v nedeljo z zmago in skokom na vrh izkoristi Bayern München, ki se je v prejšnjem krogu opekel proti Mainzu (1:3). Tokrat je z 2:0 premagal zadnjo Hertho iz Berlina. Zdaj imajo Bavarci točko prednosti pred rivali iz Dortmunda.