UEFA liga prvakov Barcelona Chelsea Damir Skomina Bayern München

Sreda, 14. 3. 2018, 22.36

12 mesecev

Liga prvakov, osmina finala (povratne tekme)

Znani vsi četrtfinalisti lige prvakov: Španija ima tri, Anglija in Italija po dva

3

Lionel Messi Barcelona vs Chelsea liga prvakov | Foto Reuters

Znani so vsi četrtfinalisti letošnje nogometne lige prvakov. Danes sta se branilcu naslova Realu Madridu ter Sevilli, Juventusu, Romi, Liverpoolu in Manchester Cityju pridružila še münchenski Bayern in Barcelona. Ta je v poslastici na domačem Camp Nouu s 3:0 porazila Chelsea. Med osmimi najboljšimi klubi v Evropi ima tako Španija tri predstavnike, Italija in Anglija po dva ter Nemčija enega. Žreb četrtfinalnih parov bo v petek.

V petek, 16. marca bodo izžrebali pare četrtfinala lige prvakov, prve tekme pa bodo odigrane 3. in 4. aprila.

Messi jubilejno, Barcelona zanesljivo

Zadnji dan osmine finala je postregel s poslastico v Barceloni, na kateri je Lionel Messi z dvema goloma katalonsko ekipo popeljal prek Chelsea v četrtfinale. Argentinski čarovnik je zadel že v tretji minuti tekme, drugi gol, ki je dokončno spodrezal goste iz Londona, pa dosegel v drugem polčasu. Za domače je zadel še Ousmane Dembele. Barcelona je napredovala s skupnim izidom 4:1. Messi je dosegel svoj jubilejni stoti gol v ligi prvakov. Dvoboj je sodil Damir Skomina. Otočani so mu zamerili, da v 49. minuti ni pokazal na belo točko v korist Chelseaja.

Med osem najboljših moštev se je pričakovano uvrstil tudi münchenski Bayern, ki je v Istanbulu s 3:1 premagal Bešiktaš, čeprav je imel visoko prednost že s prve tekme na Bavarskem (5:0).

Francoz si je po Mariboru privoščil še Manchester United

Francoski napadalec Wissam Ben Yedder, ki je s tremi goli septembra lani poskrbel za zmago Seville nad Mariborom v Andaluziji s 3:0 v skupinskem delu tekme, je pri izidu 0:0, ki je bil za Manchester United zelo varljiv (na prvi tekmi namreč ni bilo zadetkov), v igro vstopil v 72. minuti.

Junak večera v Manchestru Wissam Ben Yedder. | Foto: Reuters Junak večera v Manchestru Wissam Ben Yedder. Foto: Reuters Že šest minut pozneje se je veselil drugega zadetka na kultnem Old Traffordu in poskrbel za velik šok za slovitega Portugalca na klopi domačih Joseja Mourinha.

Najprej je zadel v 74., potem pa še v 78. minuti. Romelu Lukaku je v 84. minuti sicer znižal zaostanek na 1:2, a več kot to rdeči vragi, ki jih v naslednjih dneh na Otoku prav gotovo čaka kup kritik, niso zmogli.

Na drugi tekmi večera je Šahtar v Rimu branil prednost s prve tekme 2:1, a ni bil uspešen. Edin Džeko je v 52. minuti dosegel edini gol na tekmi in poskrbel, da se je Roma uvrstila med najboljših osem moštev v Evropi.

Beli baletniki izločili bogati PSG

V četrtfinale so se že prejšnji teden uvrstili Juventus, ki je po drami v Londonu in zmagi z 2:1 izločil Tottenham, Liverpool, ki je Porto že na prvi tekmi premagal s 5:0 in doma zlahka obranil prednost (0:0), Real Madrid, ki je PSG po zmagi v Madridu s 3:1 premagal tudi v Parizu z 2:1, in Manchester City, ki je sicer presenetljivo izgubil proti Baslu na svojem štadionu z 1:2, a je že na prvi tekmi v Švici zmagal s 5:0, tako da vprašanja o tem, kdo bo napredoval, ni bilo.