Tim Matavž Žan Karničnik Nino Žugelj Miha Zajc Jon Gorenc Stanković Tomi Horvat Manuel Pellegrini Liga Europa Ante Šimundža

Liga Europa, skupinski del (2. krog):

Tesen poraz Šimundže pri Betisu, Feyenoord napolnil gol "slovenskega" Sturma

Ante Šimundža | Ludogorec Anteja Šimundže je tesno izgubil pri Betisu. | Foto Guliverimage

Ludogorec Anteja Šimundže je tesno izgubil pri Betisu.

Slovenski strateg Ante Šimundža, ki je z Ludogorcem pretekli teden presenetil Joseja Mourinha (Roma), je tokrat s svojim moštvom z 2:3 izgubil pri še enem slovitem trenerju Manuelu Pellegriniju, ki vodi Betis. Manchester United je tudi z golom Cristiana Ronalda slavil v Moldaviji. Slovenski dvojec (Gorenc Stanković in Horvat) je s Sturmom s kar 0:6 izgubil pri Feyenoordu, Fenerbahče, za katerega Miha Zajc ni igral, je remiziral (2:2) v Rennesu, Nino Žugelj pa je zmago norveškega prvaka nad Zürichom pospremil na klopi.

V skupini C je Ludogorec trenerja Anteja Šimundže gostoval pri Betisu in izgubil z 2:3. Luiz Henrique in Joaquin sta v prvem polčasu zadela za domače, Kiril Despodov pa za goste. V drugem polčasu je najprej Sergio Canales povečal špansko prednost, Rick pa je postavil končni izid.

Ludogorec v evropski sezoni ne računa na Žana Karničnika, čigar usoda je nejasna, saj je nameraval nadaljevati kariero pri norveškem Lilleströmu, a so nastale težave pri prestopu, tako da zdaj čaka na odločitev Mednarodne nogometne zveze (Fifa) in trenira v Bolgariji.

Drugi obračun skupine med Romo in HJK Helsinki je dobila prva s 3:0, potem ko je od 14. minute igrala z igralcem več. Zadeli so Paulo Dybala, Lorenzo Pellegrini in Andrea Belotti.

CFR Cluj
Sportal Poraza klubov s slovenskim pridihom, koprski in mariborski krvnik izgubila

Gorenc Stanković in Horvat visoko izgubila pri nekdanjem evropskem prvaku

"Slovenski" Sturm iz Gradca je na gostovanju na Nizozemskem pri nekdanjem evropskem prvaku Feyenoordu (leta 1970 je v velikem finalu ugnal Celtic) izgubil s kar 0:6. Jon Gorenc Stanković je igral do 46. minute za Sturm, Tomi Horvat pa do 73. minute. V tej skupini je četrtek postregel še z eno visoko zmago, Midtjylland je s kar 5:1 odpravil Lazio.

Jon Gorenc Stanković je s Sturmom visoko izgubil pri Feyenoordu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jon Gorenc Stanković je s Sturmom visoko izgubil pri Feyenoordu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V skupini E je Omonia brez Tima Matavža, ki ga ni bilo v kadru, gostovala pri Real Sociedadu in izgubila z 1:2. Šerif Tiraspol je na drugi tekmi skupine proti Manchester Unitedu izgubil z 0:2, Jadon Sancho v 17. in Cristiano Ronaldo v 39. minuti z bele točke sta bila strelca.

Član Fenerbahčeja Miha Zajc je remi v Rennesu (2:2) spremljal na klopi, pod vodstvom novega trenerja Jorgeja Jesusa nima zagotovljenega mesta v začetni enajsterici. Turki so do točke prišli, potem ko je ob igralcu več v 92. minuti enajstmetrovko uspešno izvedel Enner Valencia.

Edino tekmo v skupini A so odigrali na severu Norveške, kjer je Bodo/Glimt z 2:1 premagal Zürich. Nino Žugelj, ki je v zadnjem nastopu v prvenstvu dosegel prvi zadetek, odkar se je preselil v Skandinavijo, bo na debi v skupinskem delu evropske lige še počakal.

Skupina E:
Šerif Tiraspol : Manchester United 0:2 (0:2)
Real Sociedad : Omonia 2:1 (1:0)
(Tim Matavž/Omonia ni kandidiral za nastop.)

Feyenoord : Sturm Gradec 6:0 (4:0)
(Jon Gorenc Stanković/Sturm je igral do 46. minute, Tomi Horvat/Sturm je igral do 73. minute.)