River Plate po preobratu četrtič prvak pokala libertadores! #video #foto

2,02

termometer

River Plate Boca Juniors pokal libertadores
River Plate je na povratni tekmi pokala libertadores s 3:1 premagal mestnega sovražnika in prišel še do četrte lovorike v tem tekmovanju. Foto: Reuters

Potem ko je bil finale pokala libertadores, južnoameriške različice nogometne lige prvakov, med velikima argentinskima tekmecema Boca Juniors in River Plate, že dvakrat prestavljen, se je v nedeljo na štadionu Santiago Bernabeu v Madridu končno odvila povratna tekma finala. Redni del se je končal z izidom 1:1, zato je zmagovalca odločil podaljšek. River Plate je v dodatnih 30 minutah izkoristil številčno premoč - ob koncu rednega dela je bil izključen Bocin Wilmar Barrios - in tekmo dobil s 3:1 ter tako četrtič osvojil to prestižno lovoriko.

Jan Oblak Stefan Savić Sportal Pestro na tribunah, Oblak v pogovoru s predsednikom Reala River Plate Sportal Sramota Argentincev pred očmi vsega sveta

Srečanje so bolje odprli nogometaši Boce Juniors, ki so ob koncu prvega polčasa svoje navijače poslali v ekstazo. Po podaji Nahitana Nandeza je vratarja River Plata premagal Dario Benedetto.

Zadetek Daria Benedetta (0:1):

V nadaljevanju so svoje vrste strnili tudi pri "gostiteljih", ki so v 68. minuti obračuna po golu Lucasa Pratta izenačili na 1:1. Sledila je izredno borbena in agresivna igra z obeh strani, ki je napovedala živčen zaključek srečanja.

Zadetek Lucasa Pratta (1:1):

Že v sodnikovem podaljšku rednega dela so se nogometaši Boce znašli v škripcih, saj je drugi rumeni karton in posledično rdečega prejel Wilmar Barriors.

River Plate je v podaljšku ves čas napadal in v 109. izkoristil številčno premoč. S strelom zunaj kazenskega prostora je pritisk gostiteljev kronal as iz rokava trenerja River Plata Marcela Gallarda, rezervist Juan Quintero, ki je v igro vstopil v 58. minuti tekme.

Mojstrovina Juana Quinterra:

V končnici podaljška je Boca močno pritisnila na vrata River Plata, a brez uspeha. Še najbližje zadetku je bila v 118. minuti, ko je Leonardo Jara zadel vratnico.

Zadnji žebelj v krsto Boce je v 122. minuti po protinapadu z zadetkom v prazen gol zabil Gonzalo Martinez. River je tako osvojil četrti naslov, nazadnje je bil južnoameriški prvak leta 2015. Boca ostaja pri šestih naslovih.

Tekma večkrat prestavljena

Že pred več kot enim mesecem bi morala biti na sporedu prva tekma finala pokala libertadores, v katerem se za najpomembnejšo klubsko južnoameriško lovoriko prvič v zgodovini tekmovanja merita velika rivala iz Buenos Airesa Boca Juniors in River Plate.

Že prva tekma na štadionu Bombonera pred več kot enim mesecem je bila prestavljena, a takrat zaradi močnih nalivov, ki so zajeli prestolnico Argentine. Potem je bila z enodnevno zamudo tekma le odigrana, tekmeca pa sta se razšla z remijem 2:2.

Lucas Mario Horvat Sportal Slovenec iz Buenos Airesa je pojasnil, zakaj nekateri Argentinci smrdijo

Pred dvema tednoma bi morala biti povratna tekma na štadionu Riverja Monumental, a do nje ni prišlo, saj so ob prihodu na štadion navijači Riverja napadli avtobus z nogometaši Boce, nekateri od njih so morali pomoč poiskati v bolnišnici. Najprej je bila tekma tik pred njenim začetkom odpovedana in prestavljena za en dan, a tudi dan za tem do nje ni prišlo.

Po dneh sestankovanja je pred desetimi dnevi padla končna odločitev, da bo povratna tekma finala kar v Evropi, nad čimer so se številni pritoževali, a spremembe odločitve ni bilo, tako da je danes finale, ki so ga mnogi označili kar za najbolj spektakularno tekmo stoletja, gostil štadion Santiago Bernabeu v Madridu.

Boca Juniors Sportal Tekma tisočletja na najbolj norem štadionu, ki ga je zgradil Slovenec