Lara Prašnikar slovenska ženska nogometna reprezentanca

Torek, 8. 10. 2019, 17.01

kvalifikacije za euro 2021

Slovenke so visoko odpravile Turkinje

slovenska ženska nogometna reprezentanca, Slovenija : Nizozemska, kvalifikacije | Slovenke se iz Turčije vračajo z visoko zmago. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenke se iz Turčije vračajo z visoko zmago.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2021 v Kocaeliju visoko premagala Turčijo s 6:1 (5:0). Naslednji kvalifikacijski obračun bodo Slovenke igrale 12. novembra, ko bodo gostovale na Nizozemskem.

Dominika Čonč
Sportal "Preprosto moramo igrati v tujini, da lahko konkuriramo reprezentancam" #video

Slovenke, ki so se pred dnevi v Murski Soboti dobro upirale evropskim prvakinjam Nizozemkam, a izgubile z 2:4, so tekmo v Turčiji začele v postavi Zala Meršnik, Sara Agrež, Špela Rozmarič, Lana Golob, Kaja Eržen, Kaja Korošec, Dominika Čonč, Mateja Zver, Pamela Begić, Špela Kolbl in Lara Prašnikar. V nadaljevanju so dobile priložnost še Anja Prša, Sara Makovec in Nika Babnik.

Lara Prašnikar je dosegla hat-trick. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Lara Prašnikar je dosegla hat-trick. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenke so turško mrežo začele tresti že v 12. minuti, ko je prvič na tekmi zadela Lara Prašnikar, ki se je nato med strelke vpisala še v 38. in 41. minuti. Medtem sta zadeli še Špela Rozmarič v 25. in kapetanka Mateja Zver, ki je v 28. minuti zadela z bele pike. Špela Kolbl je na 6:0 povišala v 51. minuti. Častni zadetek za domače je v prvi minuti sodniškega dodatka dosegla Fatma Kara.

Za Slovenijo je to druga zmaga, pred tem je premagala Kosovo, izgubila pa proti Nizozemski in Rusiji.

V kvalifikacijah skupaj nastopa 47 ekip, Anglija je kot gostiteljica že uvrščena na EP. Nanj se bodo neposredno uvrstili zmagovalci devetih kvalifikacijskih skupin in tri najboljše drugouvrščene ekipe. Preosta.