18. 9. 2022,
22.43

1 leto, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,04

Sandi Lovrič Atalanta Napoli AC Milan Lovro Štubljar Jaka Bijol Inter Petar Stojanović Samir Handanović serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 18. 9. 2022, 22.43

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 7. KROG

Bijolov prvenec proti Handanoviću, Napoliju derbi in prvo mesto, Juventus se je opekel

Jaka Bijol Udinese | Jaka Bijol je s prvencem v serie A v 85. minuti zadel za zmago nad Interjem Samirja Handanovića in skočil na prvo mesto. | Foto Guliverimage

Na uvodni nedeljski tekmi italijanskega prvenstva smo v Vidmu spremljali slovenski obračun med Udinesejem Jake Bijola in Sandija Lovrića ter Interjem Samirja Handanovića. Udinese je po preobratu z 2:1 povedel v 85. minuti, ko se je pod prvenec v serie A podpisal Bijol, ki se je na koncu s soigralci veselil zmage s 3:1 in začasnega prvega mesta. Tega je zvečer z zmago na derbiju nad Milanom (2:1) znova prevzel Napoli, ki ima enako točk kot Atalanta, ki je strla Romo (1:0). Lazio je s 4:0 odpravil zadnji Cremonese, pri predzadnji Monzi pa se je opekel Juventus, ki je od 40. minute igral z igralcem manj in izgubil z 0:1.

Benjamin Šeško
Sportal Kakšen preobrat Cityja in mojstrovina Haalanda! Messi podira mejnike.

Inter je z golom Nicole Barelle povedel že v peti minuti, nato pa je v 22. minuti z nesrečnim avtogolom izenačil Milan Škrinjar. Rezultat je vztrajal do 85. minute, ko je po izvrstni podaji Gerarda Deulofeuja iz kota Jaka Bijol s strelom z glavo ugnal Handanovića in s prvencem v serie A prispeval zmagoviti zadetek. A to še ni bil konec. Tolgay Arslan je v sodnikovem dodatku postavil končnih 3:1.

Udinese je s peto zaporedno zmago popoldne začasno skočil na vrh, a ga je zvečer tam zamenjal Napoli, ki je v derbiju kroga z 2:1 premagal Milan. Zmagoviti zadetek je v 78. minuti dosegel Giovanni Simeone. Napoli ima na prvem mestu enako točk kot druga Atalanta, ki je z golom Giorgia Scalvinija premagala Romo Joseja Mourinha. Ta si je prislužil rdeči karton. Udinese je s točko manj tretji.

Lazio odpravil zadnje, Juventus se je uštel pri Monzi

Nogometaši Lazia so se v nedeljo znesli nad zadnjim Cremonesejem, k zmagi s 4:0 je dva gola prispeval Ciro Immobile. Se pa nedeljski obračun ni končal po željah stare dame, ki se je pri do tega kroga zadnji Monzi opekla. Juventus, ki je od 40. minute igral brez "pordečelega" Angela Di Marie, je izgubil z 0:1 in je šele osmi. Monza, njen lastnik je Silvio Berlusconi, je vknjižila prvo zmago sezone, zadetek je dosegel Christian Gytkjaer.

Stojanovićevi dočakali prvo zmago

Za uvod v sobotni spored je Empoli, za katerega je Petar Stojanović igral vso tekmo, poškodovani Lovro Štubljar pa ni kandidiral za nastop, z 1:0 zmagal pri Bologni in vknjižil prvo zmago sezone v serie A. Spezia je z 2:1 strla Sampdorio, Sassuolo pa z 1:0 Torino.

Italijansko prvenstvo, 7. krog:

Petek, 16. september:
Salernitana : Lecce 1:2 (0:1)

Sobota, 17. september:
Bologna : Empoli 0:1 (0:0)
(Petar Stojanović/Empoli je igral vso tekmo, Lovro Štubljar/Empoli zaradi poškodbe ni bil v postavi.)

Spezia : Sampdoria 2:1 (1:1)

Torino : Sassuolo 0:1 (0:0)

Nedelja, 18. september:
Udinese : Inter 3:1 (1:1)
(Sandi Lovrić/Udinese je igral do 80. minute, Jaka Bijol/Udinese je igral vso tekmo in v 85. minuti zadel za 2:1; Samir Handanović/Inter je branil vso tekmo.)

Cremonese : Lazio 0:4 (0:3)
Fiorentina : Verona 2:0 (1:0)
Monza : Juventus 1:0 (0:0)
Roma : Atalanta 0:1 (0:1)
Milan : Napoli 1:2 (1:2)