23. 1. 2022,
22.54

2 leti, 3 mesece

Thermometer Blue 0,03

Domen Črnigoj Leo Štulac Petar Stojanović Vid Belec Samir Handanović Lazio Roma Atalanta Josip Iličić Inter Napoli AC Milan Juventus serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 23. 1. 2022, 22.54

Italijansko prvenstvo, 23. krog

Remi na derbiju v Milanu, Roma v 13 minutah Empoliju nasula štiri gole, Napoli potopil Belčeve

Milan - Juventus | Na velikem derbiju v Milanu ni bilo zadetkov. | Foto Guliverimage

Na velikem derbiju v Milanu ni bilo zadetkov.

Serie A je s petkovim dvobojem med Verono in Bologno (2:1) vstopila v 23. krog. Vodilni Inter je s pomočjo Samirja Handanovića na San Siru stežka ugnal Venezio, ki je zaradi okužb s Covid-19 pogrešala kar deset pomembnih igralcev, med njimi tudi Domna Črnigoja. Atalanta je brez Josipa Iličića remizirala pri Laziu. Vid Belec je s Salernitano gostoval v Napoliju in izgubil z 1:4, Empoli brez Petra Stojanovića in Lea Štulca je z 2:4 klonil proti Romi, za konec kroga pa sta v velikem derbiju obračunala še Milan in Juventus, tekma pa se je končala brez zadetkov.

Josip Iličić
Sportal Kaj se dogaja z Josipom Iličićem? "Spet psihične težave."

Nogometaši Interja so se z zmago nad Venezio učvrstili na vrhu. Pred srečanjem so veljali za velikega favorita, še toliko bolj, ker je bila Venezia močno oslabljena. Za dvoboj ni kandidiralo kar deset prvokategornikov. Manjkali so Romero, Svoboda, Haps, Mazzocchi, Ebuehi, Busio, Heymans, Aramu, Johnsen in slovenski reprezentant Domen Črnigoj. Za izostanek ogromnega števila igralcev naj bi bila kriva okužba s Covid-19. Njihovi soigralci so zaigrali hrabro in skoraj presenetili italijanskega prvaka. Na San Siru so povedli, nato pa je sledil preobrat. Zmagoviti zadetek je dosegel Edin Džeko v zadnji minuti, nato pa je sledilo veliko slavje na milanskem stadionu.

Roma je s 4:2 porazila Empoli, pri katerem Stojanović in Štulac nista bila kandidata za nastop. Vse štiri gole so Rimljani dosegli med 24. in 37. minuto tekme. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Roma je s 4:2 porazila Empoli, pri katerem Stojanović in Štulac nista bila kandidata za nastop. Vse štiri gole so Rimljani dosegli med 24. in 37. minuto tekme. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Empoli je v nedeljo gostil Romo, v kadru domačih pa ni bilo slovenskih legionarjev Petra Stojanovića in Lea Štulca. V vsega 13 minutah prvega polčasa je Roma gostiteljem nasula štiri gole, do konca tekme pa so domači nekoliko omilili poraz.

Barella 40., Džeko 90.; Henry 19.
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo, Domen Črnigoj (Venezia) ni kandidiral za tekmo.

Lazio : Atalanta 0:0
Josip Iličić (Atalanta) ni kandidiral za dvoboj.

Nedelja, 23. januar:
Cagliari : Fiorentina 1:1 (0:0)
Joao Pedro 47.; Sottil 75.; RK: Odrizola 65./Fiorentina
Biraghi (Fiorentina) je v osmi minuti zastreljal enajtmetrovko, Joao Pedro (Cagliari) pa je z bele točke zgrešil v 68. minuti.

Torino : Sassuolo 1:1 (1:0)