20. 1. 2022,
22.55

2 leti, 3 mesece

Thermometer Blue 0,13

Žan Majer Leo Štulac Petar Stojanović Samir Handanović Domen Črnigoj Josip Iličić italijanski pokal

Četrtek, 20. 1. 2022, 22.55

Italijanski pokal, osmina finala

Majer s klopi pospremil slovo svoje ekipe, Štulac in Stojanović namučila prvaka

Lazio Ciro Immobile | Ciro Immobile je zadel v 106. minuti. | Foto Reuters

Ciro Immobile je zadel v 106. minuti.

Danes je postal znan še zadnji četrtfinalist italijanskega pokala, potem ko je Majerjev Lecce izpadel na gostovanju pri Romi (1:3). Sassuolo je v sredo izločil Cagliari, italijanski prvak Inter, pri katerem Samir Handanović ni igral, pa je po podaljšku s 3:2 ugnal Empoli Lea Štulca in Petra Stojanovića. Ta torek si je poleg branilca naslova Juventusa preboj med osem zagotovil tudi Lazio, ki je z golom Cira Immobileja v podaljšku premagal Udinese.

Inter, superpokal, Samir Handanović
Sportal Handanovićevi po hudi bitki do superpokalne lovorike

V torek je Ciro Immobile dosegel svoj peti gol na zadnjih štirih tekmah in rimski Lazio je doma z 1:0 izločil Udinese. A odigrati je moral podaljšek, saj je bilo po 90-ih minutah 0:0. Immobile je zadel v 106. minuti.

Leo Štulac je z Empolijem sklenil pot v pokalu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Leo Štulac je z Empolijem sklenil pot v pokalu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Osmina finala se je sicer začela že prejšnji teden, ko sta se na prvem obračunu pomerila Atalanta in Venezia. Zmage z 2:0 se je veselila Atalanta, pri kateri je zaradi kazni manjkal Josip Iličić, pri gostih iz Benetk pa je od prve minute zaigral Primorec Domen Črnigoj. Dosegel je atraktiven zadetek, ki pa je bil zaradi nedovoljenega položaja soigralca razveljavljen. Zelo zanimivo je bilo v Neaplju, kjer je Fiorentina po podaljšku s 5:2 izločila Napoli, na tej tekmi pa so bili podeljeni tudi trije rdeči kartoni. Pestro pa je bilo tudi na San Siru, kjer je Milan po preobratu in podaljšku s 3:1 izločil Genoo.

Finale bo 11. maja na Olimpijskem stadionu v Rimu.

Zlatan Ibrahimović
Sportal Torino zmlel Fiorentino, neverjeten preobrat Juventusa v Rimu

Italijanski pokal, osmina finala:

Sreda, 12. januar:
Atalanta : Venezia 2:0 (1:0)
Muriel 12., Maehle 88.
Josip Iličić (Atalanta) zaradi kazni ni bil v kadru; Domen Črnigoj (Venezia) je igral do 54. minute.

Četrtek, 13. januar:
Napoli : Fiorentina 2:5* (2:2, 1:1)
Mertens 44., Petagna 90.+5; Vlahović 41., Biraghi 57., Venuti 105.+1, Piatek 108., Maleh 119. R.K.: Lozano 84./Napoli, Ruiz 90.+3/Napoli; Dragowski 45.+2/Fiorentina

Milan : Genoa 3:1* (1:1, 0:1)
Giroud 74., Leao 102., Saelemaekers 112.; Ostigard 17.

Torek, 18. januar:
Lazio : Udinese 1:0* (0:0, 0:0)
Immobile 106.

Juventus : Sampdoria 4:1 (3:1)
Cuadrado 25., Rugani 52., Dybala 67., Morata 77.; Conti 63.

Sreda, 19. januar:
Sassuolo : Cagliari 1:0 (1:0)
Harroui 18.

Inter : Empoli 3:2* (2:2, 1:0)
Sanchez 13., Ranocchia 90.+1, Sensi 104.; Bajrami 61., Radu 76./ag
Samir Handanović (Inter) je sedel na klopi; Leo Štulac (Empoli) je igral celotno tekmo, Petar Stojanović (Empoli) je v igro vstopil v 71. minuti.