italijansko prvenstvo Bergamo Atalanta Josip Iličić

Josip Iličić

Kaj se dogaja z Josipom Iličićem? "Spet psihične težave."

Josip Iličić | "Videti je, da se je Josip Iličić spet pogreznil v brezno depresije." | Foto Reuters

"Videti je, da se je Josip Iličić spet pogreznil v brezno depresije."

Slovenski nogometni virtuoz Josip Iličić je izpustil zadnji dve tekmi svoje Atalante v italijanskem prvenstvu, spletna izdaja časnika La Repubblica pa poroča, da naj bi imel 33-letni Kranjčan spet psihične težave, zaradi katerih je bil dalj časa izven pogona že po prvem valu pandemije covid-19 leta 2020.

"Videti je, da se je Josip Iličić spet pogreznil v brezno depresije," piše La Repubblica. Iličić je zadnjo tekmo odigral 9. januarja, ko je njegova Atalanta s 6:2 porazila Udinese. Slovenski reprezentant je takrat v igro vstopil v 79. minuti tekme, v prvi enajsterici kluba iz Bergama pa se je nazadnje znašel 18. decembra lani, ko je Atalanta priznala premoč Romi z 1:4.

Na zadnjih dveh tekmah proti Venezii in Interju Iličića sploh ni bilo v kadru Atalante, v klubu pa ga ščitijo, poroča La Repubblica, a obenem potrebujejo njegove zadetke v ogorčenem boju za mesta, ki peljejo v ligo prvakov. "Situacija je kompleksna. Po eni strani gre za vprašanje človečnosti, po drugi pa za čisti profesionalizem," piše italijanski medij in ugotavlja, da bi se lahko Iličić, ki ima z Atalanto pogodbo do konca leta 2023, znašel tudi na nogometni tržnici: "Ideja za tem je, da bi morda s spremembo okolja spet našel nasmeh."