Tjaš Begić Petar Stojanović Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese italijanski pokal

Sobota, 12. 8. 2023, 23.00

Italijanski pokal, 1. krog

Nogometno sezono v Italiji z golom odprl Lovrić

Sandi Lovrić | Sandi Lovrić je prvi v novi italijanski nogometni sezoni zatresel mrežo nasprotnika. | Foto Reuters

Italijansko prvenstvo se bo začelo prihodnji konec tedna, v teh dneh pa so zelenice na Apeninskem polotoku v znamenju pokalnih spopadov. Najboljši klubi se bodo tekmovanju pridružili pozneje, nastopa pa nekaj slovenskih legionarjev. Že v petek sta v dresu Udineseja Jaka Bijol in Sandi Lovrić. Sledil je zabil prvi gol na tekmi.

Leipzig Dani Olmo
Sportal Šeško po hat-tricku Olma dvignil lovoriko, Kane debitiral

Začetek nove nogometne sezone v Italiji bi bil za slovenski nogomet težko boljši. Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta pokalno tekmo Udineseja s Catanzarom začela v prvi postavi in odigrala vseh 90 minut. Lovrić je tudi dosegel prvi gol na tekmi. Zmagali so s 4:1. Pri Udineseju sta bila na klopi še dva slovenska najstnika 16-letni David Pejičić in 19-letni Bor Žunec.

Presenečenje je v soboto pripravil drugoligaš Cittadella, ki je z 2:1 premagala Empoli. Petar Stojanović je za člana serie A igral do 68. minute, Lovro Štubljar je bil na klopi. Leo Štulac je za Palermo igral 64 minut tekme s Cagliarijem.

Na dvoboju v Apuliji Slovencev ni bilo v prvi enajsterici: Žan Žužek (Bari) in Tjaš Begić (Parma) sta začela na klopi, vratarja Martina Turka (Parma) pa sploh ni bilo v postavi. Je pa Begić vstopil v igro v 77. minuti, ko je Parma že vodila s 3:0. To je bil tudi končni izid.

V ponedeljek se bosta v slovenskem obračunu med Spezio in Venezio pomerila Tio Cipot in Domen Črnigoj.

Osem najboljših italijanskih ekip iz prejšnje sezone (Inter, Fiorentina, Atalanta, Milan, Lazio, Roma, Juventus in Napoli) se bo tekmovanju pridružilo v osmini finala.