Katar 2022 SP 2022 v nogometu maroška nogometna reprezentanca brazilska nogometna reprezentanca

Prijateljska tekma

Brazilci brez selektorja izgubili še na afriških tleh

Maroko Brazilija | Maročani so prvič premagali Brazilce. | Foto Reuters

Maročani so prvič premagali Brazilce.

Maročani so bili s četrtim mestom najlepše pozitivno presenečenje minulega mundiala v Katarju, Brazilci pa z izpadom v četrtfinalu negativno presenečenje turnirja. In zdaj so se pomerili med sabo na prijateljski tekmi. In južnoameriška nogometna velesila se je znova opekla.

Luka Modrić, Hrvaška - Wales
Sportal Valižani v izdihljajih tekme do izenačenja na Poljudu, Španci zanesljivi

Nogometaši Maroka so z zmago na prijateljski tekmi poglobili težave brazilske izbrane vrste, ki po izpadu v četrtfinalu svetovnega prvenstva še naprej išče novega selektorja. Maročani so bili v Tangerju boljši z 2:1. Za Maroko je to sploh prva zmaga proti petkratnim svetovnim prvakom doslej. Pretekla dvoboja sta prepričljivo pripadla Južnoameričanom.

Bilo je 2:1. | Foto: Reuters Bilo je 2:1. Foto: Reuters Domačini so povedli v 29. minuti z golom Sofiana Boufala. Brazilija je v drugem polčasu nato izenačila, ko je v 67. minuti zadel Casemiro. Maročani so v zaključku tekme potrdili, da njihova uvrstitev v polfinale mundiala ni bilo naključje. Zmagoviti gol za domačo izbrano vrsto je v 79. minuti dosegel Abdelhamid Sabiri. Brazilija je nastopila brez poškodovanega Neymarja, v postavi pa je bilo deset od 23 nogometašev, ki so nastopili na svetovnem prvenstvu v Katarju pred štirimi meseci.

Brazilsko izbrano vrsto je vodil začasni selektor Ramon Menezes, ki je po neuspehu v Katarju nadomestil Titeja. Brazilska zveza si sicer želi pred začetkom kvalifikacij za mundial prihodnje leto izbrati novega selektorja. Po poročanju brazilskih medijev na klop želi privabiti italijanskega stratega Carla Ancelottija.