19.32

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,10

1

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Manchester United Manchester City Tottenham Chelsea Liverpool angleško prvenstvo Premier League

Nedelja, 3. 10. 2021, 19.32

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 7. KROG

Derbi na Anfieldu brez zmagovalca, Chelsea novi vodilni

1

Liverpool - Manchester City | Veliki derbi kroga se je končal brez zmagovalca. | Foto Guliverimage

Veliki derbi kroga se je končal brez zmagovalca.

V 7. krogu angleškega prvenstva smo bili priča derbiju med Liverpoolom in Manchester Cityjem. Moštvi sta se na kultnem Anfieldu razšli brez zmagovalca, bilo je 2:2. Leicester je proti Crystal Palacu zapravil vodstvo z 2:0 in je na koncu odnesel le točko (2:2), Tottenham pa je po Muri na domačem igrišču ugnal še Aston Villo (2:1).

Nedelja je prinesla spopad Murinega tekmeca v konferenčni ligi Tottenhama in Aston Ville. Zmage z 2:1 so se po zadetkih Pierra-Emila Hojbjerga in Lucasa veselili nogometaši Tottenhama. Vse skupaj se je končalo z derbijem med Liverpoolom in Manchester Cityjem. Po ničli v prvem polčasu so "reds" dvakrat povedli prek Sadia Maneja in Mohameda Salaha, gostje pa so obakrat odgovorili z goloma Phila Fodna in Kevina De Bruyneyja. Rezultat je šel na roko Chelseaju, ki je s sobotno zmago prevzel tudi vodstvo na lestvici.

Tottenham je po evropski zmagi proti Muri slavil tudi v premier league. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tottenham je po evropski zmagi proti Muri slavil tudi v premier league. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Manchester United do točke, Chelsea na vrh

Krog sta odprla Manchester United, ki se je med tednom v Evropi rešil z zadetkom Cristiana Ronalda, in Everton, s katerim si rdeči vragi delijo točkovni izkupiček. Enako ostaja tudi po srečanju na Old Traffordu. Rdeči vragi, ki so nastopili z dokaj premešano zasedbo (Jadon Sancho, Ronaldo in Paul Pogba so denimo vstopili šele v drugem polčasu), so povedli v 43. minuti prek Anthonyja Martiala. V 65. minuti je izenačil Andros Townsend, gostje pa so bili celo bližje zmagi, saj je bil zadetek Yerryja Mine v 85. minuti razveljavljen po posredovanju VAR.

Andros Townsend je zabil za Everton. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Andros Townsend je zabil za Everton. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Chelsea je po evropskem porazu gostil Southampton, modri pa so se rešili v zadnjih desetih minutah tekme, ko so z dvema zadetkoma izkoristili izključitev Jamesa Warda-Prowsea. Prav Ward-Prowse je zabil edini gol za goste, za domače pa so bili natančni Trevor Chalobah, Timo Werner in Ben Chilwell. Sobotno dogajanje sta z remijem brez zadetkov sklenila presenečenje uvoda v sezono Brighton in Arsenal, ki se po katastrofalnem začetku počasi pobira.

Tottenham : Mura, Žiga Kous
Sportal Tottenham napolnil mrežo Mure, Kous z izjemnim golom opozoril nase

Prva trenerska žrtev

Angleški nogometni klub Watford je zaradi slabih rezultatov in pomanjkanja kemije v moštvu odpustil trenerja Xisca Munoza, so sporočili na uradni spletni strani. Enainštiridesetletni Španec je tako postal prva trenerska žrtev v angleškem državnem prvenstvu, Watford pa je v zadnjih desetih letih trenerja zamenjal že 17-krat.