Dallas Mavericks Luka Dončić Luka Dončić Stephen Curry Golden State Warriors Liga NBA

Čančar minuto na parketu, Dončić za soočenje z Durantom očitno ne bo nared

5

Luka Dončić | Luka Dončić je v petek znova začutil bolečine v levem gležnju. | Foto Guliverimage

Luka Dončić je v petek znova začutil bolečine v levem gležnju.

Nastop Luke Dončića proti Brooklyn Nets (v noči na sredo) je vprašljiv. Golden State Warriors so proti Orlando Magic dosegli 20. zmago v sezoni. Slovenski košarkar Vlatko Čančar je z Denver Nuggets gostoval pri Chicagu, kjer so izgubili s 109:97. Čančar je odigral le minuto tekme, v tem času pa za Denver dosegel trojko.

Saša Dončić
Sportal Saša Dončić o obisku Luke in Dallasa: Top, vrhunsko! #video

Vlatko Čančar je dosegel tri točke. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Vlatko Čančar je dosegel tri točke. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Chicago Bulls so v razprodani dvorani United Center nastopili brez zvezdnika DeMarja DeRozana, a vseeno slavili zmago nad gosti s 109:97. Čančar je odigral le minuto tekme, v tem času pa za Denver dosegel trojko.

Biki so le nekaj ur pred dvobojem z Denverjem izvedeli, da so ostali brez svojega prvega strelca DeRozana, ki je moral vstopiti v zdravstvene protokole lige. Kljub temu so nadigrali Denver in se po zmagi na vrhu vzhodne konference izenačili z Brooklynom.

Prvi strelec Bikov je bil Zach LaVine z 32 točkami, dodal je še osem podaj. Lonzo Ball in Nikola Vučević sta vsak k zmagi prispevala po 20 točk in deset skokov.

"Res mi je hudo za DeMarja, saj je to sezono trdo garal. V dobi covid-19 je poskušal ohraniti trezno glavo, predvsem pa je bil glede virusa zelo previden ter upošteval vse smernice in priporočila," je po tekmi dejal domači trener Billy Donovan.

Curry se je ustavil pri 31 točkah Stephen Curry | Foto: Reuters Stephen Curry Foto: Reuters

Najboljša ekipa lige Golden State Warriors je bila prevelik zalogaj tudi za košarkarje Orlando Magic, ki so izgubili s 95:126. Za Orlando je bil to 20. poraz v tej sezoni. Prvi zvezdnik bojevnikov Stephen Curry je zbral 31 točk in osem podaj in bil prvi strelec tekme.

Warriors so na vrhu lestvice skupaj s Phoenix Suns - oboji imajo razmerje 20-4 -, ki so premagali San Antonio Spurs s 108:104 za še 20. zmago v sezoni.

Giannis Antetokounmpo, ki se je vrnil na parket po dveh tekmah premora zaradi poškodbe mečne mišice, je na svoj 27. rojstni dan v 27 minutah dosegel 27 točk (od tega 15 v zadnji četrtini) ob zmagi Milwaukee Bucks proti Cleveland Cavaliers s 112:104. Branilci naslova iz Milwaukeeja, ki so dobili deset od zadnjih 11 tekem, imajo zdaj 16 zmag in devet porazov.

Joel Embiid je blestel s 43 točkami in 15 skoki

Štirikratni udeleženec tekme zvezd All-Star Joel Embiid je blestel s 43 točkami in 15 skoki, s čimer je pomagal svoji ekipi Philadelphia 76ers do tesne zmage po podaljšku nad Charlotte Hornets s 127:124.

Embiid je v Severni Karolini iz igre metal 15-20, dosegel 12 od 14 prostih metov ter šest točk prispeval v podaljšku. "To je to, kar se od mene pričakuje. Trenerji mi zaupajo in me postavijo v takšen položaj. Včasih naredim napake, vendar menim, da mi gre vedno bolje. Danes se mi je uspelo dobro odzvati, vesel sem zmage," je dejal Embiid.

Sršeni so sicer še drugi zaporedni večer nastopili oslabljeni, saj so LaMelo Ball, Terry Rozier, Jalen McDaniels in Mason Plumlee vstopili v proticovidni protokol.

Luka Dončić | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Luka Dončić Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Koliko bo lahko ta teden igral Luka Dončić?

Luko Dončića in njegove Dallas Mavericks ta teden čakajo kar štiri tekme: v torek z Brooklyn Nets, v sredo z Memphis Grizzlies, v petek z ekipo Indiana Pacers in v nedeljo še z Oklahoma City Thunder. Bomo pa videli, ali bo Dončić, ki ga še naprej muči zviti gleženj, na prvi od teh tekem (v noči na sredo) sploh igral. Ne kaže najbolje.

Iz kluba so v ponedeljek zvečer sporočili, da je njegov uradni status za tekmo z Brooklynom vprašljiv. Enako velja za Tima Hardawaya mlajšega (koleno), medtem ko je nastop Kristpasa Porzingisa verjeten (koleno). Zagotovo pa bo manjkal Willie-Couley Stein. Nets so s 16 zmagami najboljša ekipa vzhodne konference.

Donovan Mitchell
Sportal V Clevelandu je bilo napeto #video
Goran Dragić Luka Dončić
Sportal Dragićeva želja naj bi bila povezana z Dončićem

Liga NBA, 6. december:

Chicago Bulls : Denver Nuggets           109:97
LaVine 32, Vučević 20, 10 sk., Ball 20, 10 sk.; Barton 19, Gordon 18 (Vlatko Čančar: 3 točke v 1 minuti za Denver)

Charlotte Hornets : Philadelphia 76ers   124:127*