ob vrnitvi na parket nosil rožnate športne copate z napisom gabriela

Očka Dončić s posebnim kosom opreme: Najsrečnejši dan mojega življenja #video

Luka Dončić | Za Luko Dončićem so čustveni in najlepši dnevi življenja. | Foto Reuters

Za Luko Dončićem so čustveni in najlepši dnevi življenja.

Košarkarski zvezdnik Luka Dončić se je dan po rojstvu hčerke Gabriele vrnil v tekmovalni ritem lige NBA in na dvoboju z Oklahoma City Thunder nosil prav posebne rožnate športne copate. Po srečanju je nasmejan povedal, da je bil petek, 1. december 2023, najbolj vesel dan v njegovem življenju, manj veselo pa je bilo s tekmovalnega vidika dan pozneje.

Dallas Mavericks , Luka Dončić
Sportal Nora zadnja četrtina Dallasa, a na koncu nov poraz izvrstnega Dončića in druščine #video

Prvi decembrski dan 2023 bo za vselej ostal v najlepšem spominu Luke Dončića in Anamarije Goltes. Postala sta starša hčerki Gabrieli. Štiriindvajsetletnik je v petek iz upravičenih razlogov izpustil srečanje z Memphis Grizzlies, že dan pozneje pa znova pomagal svoji ekipi proti Oklahoma City Thunder.

Anamarija Goltes
Sportal Luka in Anamaria postala starša!

Po tekmi preobratov, ko je Dallasu v zadnji četrtini uspel delni izid 30:0, na koncu pa je zmanjkalo energije, da bi zadržali vodstvo in prišli do zmage, je Dončić stopil pred novinarje.

"To je bil moj najsrečnejši dan v življenju," je 24-letni Ljubljančan, ki je bil zadnje dni na čustvenem vrtiljaku, dejal o rojstvu prvorojenke in se nato dotaknil še sobotnega poraza: "Tudi današnja tekma je bila velik vrtiljak. Žalosten sem, da nam ni uspelo zmagati, a dali smo vse od sebe, v tretji in četrti četrtini je ekipa igrala impresivno. Tako moramo igrati večkrat, da bo prišlo več zmag."

"To je bil nor preobrat. Igrali smo z veliko energije kljub številnim manjkajočim košarkarjem. Tekma je bila težka, a vrnili smo se in na koncu skoraj zmagali. Kot sem že dejal, sem žalosten, ker nismo zmagali. Vseeno je bila to dobra predstava ekipe," je še dodal Dončić, ki je to sezono pri povprečjih 31,4 točke, 8,4 podaje in 8,4 skoka na tekmo.

Memphis Grizzlies guard Desmond Bane (22) Dallas Mavericks forward Derrick Jones Jr. (55)
Sportal Dallas nemočen brez Dončića, Durant do vpisa v zgodovino #video

Dončićevi športni copati na tekmi z Oklahomo | Foto: Reuters Dončićevi športni copati na tekmi z Oklahomo Foto: Reuters

Dončić je bil ob porazu z 58. kariernim trojnim dvojčkom prvo ime Dallasa. Na parketu je preživel skoraj 46 minut in se v tem času podpisal pod 36 točk, 15 skokov in 18 asistenc.

Za dvoboj z Oklahomo je obul posebne športne copate rožnate barve in z napisom Gabriela.

Njegovo moštvo bo znova na delu v noči na četrtek, ko bodo gostili Utah Jazz.