26. 10. 2024,
21.35

1 dan, 9 ur

Thermometer Blue 0,17

Triglav Kranj LTH Castings KK Ilirija KK Zlatorog Laško Kansai Helios Domžale kk Rogaška KK Krka Novo mesto KK Podčetrtek Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur Liga OTP banka

Sobota, 26. 10. 2024, 21.35

1 dan, 9 ur

Liga OTP banka, 5. krog

Novomeščani v derbiju kroga osvojili Tivoli, tudi Podčetrtek do četrte zmage

Tayler Anthony Persons, KK Krka - Ilirija | Ilirija je morala doma priznati premoč Krki.  | Foto Aleš Fevžer

Ilirija je morala doma priznati premoč Krki.

Na petkovi tekmi 5. kroga košarkarske lige OTP banke so košarkarji Podčetrtka z 80:69 slavili pri LTH Casting ter s četrto zmago sezone skočil tik pod vrh. Na tem je Krka, ki je v torek z 81:75 premagala Ilirijo, to pa je bila zanje četrta zmaga v sezoni. Na prvi sobotni tekmi je bila Rogaška z 79:67 boljša od Šenčurja, Triglav Kranj pa je s 83:75 slavil v Laškem pri Zlatorogu.

Krka je dobila derbi 5. kroga lige OTP banka. V Tivoliju je bila boljša od Ilirije z 81:75. Novomeščani so zabeležili četrto zaporedno zmago v državnem prvenstvu, drugič zapored so dobili osrednji obračun kroga - v prejšnjem so premagali Kansai Hv torekelios, Ljubljančani pa so doživeli drugi zaporedni poraz na domačem parketu.

Prvi polčas je pripadel gostiteljem, ki so imel v drugi četrtini že deset točk naskoka, v nadaljevanju pa so prevladovali gostje. Ti so prvič na tekmi povedli v 25. minuti po delnem izidu 12:0, zmago pa so si zagotovili na začetku zadnjega dela, ko so s 14:2 prišli do prednosti 69:58.

Tayler Anthony Persons je k zmagi Krke dodal 20 točk. | Foto: Aleš Fevžer Tayler Anthony Persons je k zmagi Krke dodal 20 točk. Foto: Aleš Fevžer

Pri Krki je z 20 točkami izstopal Tayler Anthony Persons (met 9:17, 7 podaj, 4 skoke), 16 točk je dodal Marc Garcia Antonell, v vrstah Ilirije pa sta bila najbolj učinkovita Luka Kureš z 22 točkami (met 7:11, 5 skokov) in Kur Malith Jockuch s statističnim indeksom 30 (16 točk, 9 skokov, 5 podaj).

Podčetrtek slavil na Gorenjskem

Zasedba iz Podčetrtka je na Gorenjskem dosegla četrto zmago v državnem prvenstvu in se na vrhu lestvice po številu točk izenačila z doslej vodilno ekipo iz Novega mesta. Škofjeloška ekipa ostaja pri eni zmagi v državnem prvenstvu, dosegla jo je proti Rogaški.

Gostujoči košarkarji so postopoma lomili odpor gorenjskih tekmecev. Na polčas so se odpravili s prednostjo petih točk (34:29), odločen korak k novi zmagi pa so naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:15.

V začetku zadnje četrtine so imeli že 18 točk naskoka (65:47), lep kapital v točkah pa so zadržali vse do zadnjega zvoka sirene v dvorani Poden. Škofjeločani so se jim dobre dve minuti pred koncem približali na šest točk zaostanka (67:73), v sami končnici pa so gosti strnili svoje vrste in vpisali novi točki na svoj račun.

V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Joshua Thompson s 26 točkami. Njegov met za tri točke je znašal 7:10, Aleksandar Stoimenov pa je za zmago prispeval 14 točk. V domači zasedbi sta Blaž Mesiček in Emir Ahmedović dosegla po 15 točk.