Torek, 4. 8. 2020, 6.00

Liga NBA, 4. avgust

Dončić z briljantno predstavo postavil nov mejnik lige NBA, Dragić odšepal #video

16

Luka Dončić | Luka Dončić se lahko pohvali z novim rekordom v ligi NBA. Bolj pa je vesel zmage Dallasa. | Foto Getty Images

Košarkarji Dallas Mavericks so po zaslugi izjemnega Luke Dončića po podaljšku dosegli prvo zmago v mehurčku v Orlandu - s 114:110 so padli Sacramento Kings. Slovenski čudežni deček je spet pričaral posebno predstavo, vknjižil 16. trojni dvojček v sezoni ter postavil osebni rekord po številu skokov in nov mejnik v ligi NBA. Aktiven je bil tudi Goran Dragić, ki je bil spet dobro razpoložen in se veselil zmage proti Bostonu, a si je poškodoval gleženj, k sreči pa poškodba ni težje narave.

Liga NBA, 3. avgust

Goran Dragić
Sportal Marsikomu je zastal dih, Goran Dragić je odšepal z igrišča #video

Luka Dončić je na prvih dveh tekmah v Orlandu pokazal dobro igro, vendar to ni bilo dovolj, da bi njegov Dallas dosegel zmago. Pot do nje je skupaj z moštvenimi kolegi iskal proti Sacramento Kings, ki še lovijo dodatne kvalifikacije za vstop v končnico, v kateri pa že imajo mesto Mavericks.

Njihov cilj je, da se do konca rednega dela povzpnejo na šesto mesto zahodne konference, saj bi se radi v prvem krogu izločilnih bojev ognili Los Angeles Clippers.

"To zmago smo res potrebovali. Mislim, da smo odigrali eno najslabših tekem, pa smo vseeno zmagali. Nismo igrali dobro. A nismo se predali, borili smo se do konca, pomagali drug drugemu in nikoli obupali. Ponosen sem na zmago," je po tekmi dejal mladi slovenski zvezdnik.

Vrhunci igre Luke Dončića

A ni kazalo v smeri, da bodo na kolena spravili košarkarje iz Kalifornije, ki so imeli praktično vso tekmo vajeti v svojih rokah. Zaradi izjemno slabega meta za tri točke (na celotni tekmi 9/41 – 22-odstotno) in kar 17 izgubljenih žog so imeli Teksašani veliko preglavic. Šest žog je zapravil tudi naš čudežni deček.

Prav zaradi njega pa je Dallas ostajal v igri za zmago. Kot je že v navadi, je prejel veliko udarcev, ko je prodiral proti obroču. Največ v prvi četrtini, v kateri so košarkarji Sacramenta dosegli kar 37 točk.

Luka v svojem filmu

Luka Dončić | Foto: Getty Images Foto: Getty Images Obramba v zadnji četrtini pa je bila tista, ki je dvignila četo Ricka Carlisleja. Iz tira je ni vrgla niti šesta osebna napaka Kristapsa Porzingisa slabe štiri minute pred koncem. Latvijec tokrat ni bil razpoložen pri metih za tri točke - zgrešil je vseh sedem poskusov, kljub temu pa tekmo končal pri 22 točkah, kolikor jih je dosegel tudi Tim Hardaway jr.

V svojem filmu pa je bil Dončić. Razigraval je soigralce, skrbel za točke in skoke. Na koncu jih je zbral 20, kar je njegov osebni rekord. Pred tem je bila v tej statistični koloni najvišja številka 18.

Prav po njegovi novi asistenci pa je Maxi Kleber slabi dve minuti pred iztekom rednega dela izenačil na 95:95. Košarkarji Sacramenta so v zadnjem napadu poskušali priti do zmage prek De'Aarona Foxa, vendar ga je Dončić dovolj dobro oviral, da žoga po njegovem metu ni našla želenega cilja.

Nov mejnik lige NBA in osebni rekord

V dodatnih petih minutah je mož s slovenskim potnim listom v pravem trenutku potegnil Dallasov voz naprej. Sprva je zadel za 104:102, nato pa podal Kleberju, ki je bil učinkovit za tri točke (107:102). To je bila že Dončićeva 12. asistenca. Sacramento se je poskušal vrniti, vendar je obramba Dallasa zdržala.

Luka je bil prvi mož dvoboja. S 34 točkami, 20 skoki in 12 asistencami je vpisal nov trojni dvojček, svojega 16. v tej sezoni.

Povrhu vsega je postavil nov mejnik v ligi NBA. Pohvali se lahko s tem, da je najmlajši košarkar, ki je na eni tekmi presegel mejo 30 točk, 20 skokov in 10 asistenc. Podvig mu je uspel pri 21 letih in 158 dneh.

Prav tako je odigral največ minut, odkar je v ligi NBA. Proti Sacramentu je na parketu prebil 44 minut.

Gora Dragić
Sportal Vedo, kako dragocen je Goran Dragić

Dragić spet odličen, na koncu odšepal z igrišča

Zelo dobro predstavo pa je pokazal tudi Goran Dragić. Proti koncu tekme se je naš košarkar poškodoval, a po zadnjih informacijah k sreči ne gre za hujšo poškodbo. Miami Heat je v noči na sredo igral proti Boston Celtics. Vročica je na koncu tekmo dobila z izidom 112:106, čeprav so igrali brez Jimmyja Butlerja. V tako imenovanem "mehurčku" je Miami dosegel še drugo zmago. Znova je bil na parketu zelo dobro razpoložen Dragić, ki na zadnjih tekmah igra kot prerojen.

Tudi na tekmi proti Bostonu je bil eden ključnih igralcev Miamija. V svojo statistiko je Ljubljančan vpisal zavidljivih 20 točk, dodal pa še tri skoke in tri asistence. Ljubiteljem košarke je v zadnjih sekundah zastal dih, saj je 34-letni košarkar odšepal z igrišča in videti je bilo, da se je resno poškodoval.

Kmalu za tem so iz slačilnice prišle dobre novice. Pri Dragiću so namreč opravili magnetno resonanco in, kot kaže, je šlo le za manjši zvin gležnja, tako da bodo na prihodnjih tekmah lahko računali nanj.

Učinek Luke Dončića po četrtinah: Sacramento : Dallas 110:114

Po 1. četrtini: 9 točk (met iz igre 3/6), 3 skoki, 2 asistenci, 1 izg. žoga v 8. min.

Po 2. četrtini: 18 točk (met iz igre 6/11, trojke 1/2, prosti meti 5/5), 6 skokov, 4 asistence, 5 izg. žog v 17. min.

Po 3. četrtini: 29 točk (met iz igre 10/17, trojke 2/4, prosti meti 7/8), 11 skokov, 7 asistenc, 6 izg. žog v 29. min.

Po 4. četrtini: 31 točk (met iz igre 11/21, trojke 2/6, prosti meti 7/9), 19 skokov, 11 asistenc, 6 izg. žog v 38. min.

Po podaljšku: 34 točk (met iz igre 12/24, trojke 2/6, prosti meti 8/11), 20 skokov, 12 asistenc, 6 izg. žog v 44. min.

Sacramento Kings : Dallas Mavericks 110:114
Fox 28, Hield 21; Dončić 34 točk (met iz igre 12/24, trojke 2/6 prosti meti 8/11), 20 skokov, 12 asistenc, 6 izg. žog v 44. min., Porzingis in Hardaway Jr. 22

Miami Heat : Boston Celtics 112:106
Adebayo 21, Robinson 21, Dragić 20 (met iz igre 6/12, trojke 1/5, prosti meti 7/7), 3 sk., 3 asis., 2 ukr. žogi, 3 izg. žoge v 28 min.; Tatum 23, Brown 18

Milwaukee Bucks : Brooklyn Nets 116:119