Denver vrača udarec: izjemni Kanadčan ustavil pohod Lakersov! #video

2

Jamal Murray | Jamal Murray je poskrbel, da Denver še upa! | Foto Reuters

Jamal Murray je poskrbel, da Denver še upa!

Tako kot v finalu vzhoda tudi na zahodu lige NBA ni še nič odločnega. Denver Nuggets je ponoči s 114:106 ugnal Los Angeles Lakers in izid v zmagah znižal na 1:2. Junak srečanja je bil z 28 točkami in 12 asistencami kanadski košarkar Jamal Murray, ki je nevtraliziral tudi trojni dvojček LeBrona Jamesa (30 točk, 10 skokov, 11 asistenc).

Luka Dončić
Sportal Dončićeve olimpijske sanje pod vse večjim vprašajem

James in ekipa so bili odločeni priti še do tretje zmage. Tekmo so začeli odlično in hitro povedli z 8:2 in 12:7, nato pa se je Denver prebudil in prevzel vajeti v svoje roke. Lakersi so zadnjič vodili pri izidu 20:18, potem pa vodstva niso več videli. Ekipa Vlatka Čančarja, ki zaradi poškodbe ponovno ni igral, je že prvo četrtino dobila s 29:27 in vodstva vse do konca ni več izpustila iz rok.

Ko je ob koncu tretje četrtine in na začetku zadnje, četrte povedla za 20 točk (97:77), je bilo srečanje odločeno. Lakersom je do konca uspelo le malce omiliti poraz na zmernih 114:106, poraza in znižanja serije pa ne.

Izjemni Murray je dosegel 28 točk:

Prvo ime tekme je bil kanadski košarkar Jamal Murray, ki je v 44 minutah igre dosegel 28 točk in dodal še 12 asistenc. V veliko pomoč sta mu bila tudi Jerami Grant s 26 točkami in srbski Luka Dončić Nikola Jokić, ki je dodal 22 točk in 10 skokov.

"Mogoče nas lahko premagajo za 20, 30 točk, lahko nas premagajo z zadnjim metom, vendar ne moremo nehati," pa je odločnost Denverja ubesedil Jokić, ki je prepričan, da se je treba boriti do konca. "Iz neznanega razloga imamo radi ta mehurček," je pripomnil še trener Denverja, ki je dodal, da ne bodo kar tako odšli in da še zdaleč niso rekli zadnje. Nenazadnje so že proti LA Clippers zaostajalo z 1:3 v zmagah, a na konci slavili s 4:3.