Liga NBA, 18. september

Lakersi bitko za veliki finale začeli z zmago

Los Angeles Lakers | Anthony Davis je bil s 37 točkami najbolj razpoložen mož Los Angeles Lakers. | Foto Reuters

Anthony Davis je bil s 37 točkami najbolj razpoložen mož Los Angeles Lakers.

Košarkarji Los Angeles Lakers so na uvodni tekmi konferenčnega finala zahodne konference s 126:114 premagali Denver Nuggets. Najbolj razpoložen košarkar ob zmagi je bil s 37 točkami Anthony Davis.

giannis Antetokounmpo
Sportal Grški čudak drugič zapored MVP lige NBA #video

Medtem ko Miami Heat vročega Gorana Dragića na vzhodu vodi z 2:0 v zmagah proti Boston Celtics, so LA Lakers in Denver Nuggets v petek odigrali šele prvo tekmo konferenčnega finala. Do uvodne zmage so prišli favorizirani Kalifornijci, ki so v prvi četrtini prejeli skoraj 40 točk (36:38), nato pa po vodstvu v začetku drugega dela (39:38) prednosti niso več izpustili iz rok.

Ob polčasu so vodili za 11, v zadnjo četrtino vstopili s +24 in prednost še zvišali na 27 (120:93). Denver se je ob koncu nekoliko približal, a kaj več kot poraza s 126:114, mu ni uspelo iztržiti.

Prvo ime obračuna je bil Anthony Davis. V slabih 33 minutah je v statistiko vpisal 37 točk, za dvojni dvojček pa dodal še deset skokov in štiri asistence. Postal je prvi Jezernik po Shaquillu O'Nealu, ki je leta 2002 v konferenčnem finalu zahoda vknjižil vsaj 35 točk in deset skokov. Kentavious Caldwell-Pope je prispeval 18 točk, LeBron James pa ob dvojnem dvojčku 15 (12 asistenc, šest skokov). Rajon Rondo se je z devetimi asistencami prebil med top deset asistentov končnice v zgodovini.

Pri Denverju, katerega član je Vlatko Čančar, sta z 21 točkami obračun končala Nikola Jokić in Jamal Murray, Michael Porter Jr. pa se je podpisal pod dvojni dvojček (14 točk, deset skokov).

"Potrebovali smo eno četrtino, da smo ugotovili, kako stvari stojijo. Ne pravim, da smo tekmece povsem 'prebrali', za to je v dvoboju še prezgodaj reči," je po zmagi dejal James, Davis pa samozavestno pripomnil: "Pokazali niso nič posebnega. Čakajo nas še tri zmage."

Vrhunci srečanja:

Dragić in druščina po tri zaključne žogice

Druga tekma bo v noči na ponedeljek po slovenskem času, že v noči na nedeljo ob 2.30 pa bo Dragić s soigralci lovil tretjo zaporedno zmago in s tem tri zaključne žogice za veliki finale.