LIGA NBA, 13. FEBRUAR

Bostonu uspelo še v osmo

Jayson Tatum, Boston Celtics |  Jayson Tatum je dosegel 38 točk. | Foto Guliverimage

Jayson Tatum je dosegel 38 točk.

V ligi NBA sta bili danes na sporedu le dve tekmi. Košarkarji Bostona so proti Atlanti vknjižili še osmo zaporedno zmago. Celtics so zmagali s 105:95. Hawks so bili sicer zadnja ekipa, ki je uspela premagati Celtics. 29. januarja je bila Atlanta boljša s 108:92. Na drugi tekmi pa je Minnesota s 129:120 odpravila Indiano.

Goran Dragić
Sportal Bo to novi klub Gorana Dragića?
Sportal Dragić ne bo igral za Spurse, snubcev ima veliko

Košarkarji Bostona so v zadnjih tednih ujeli zmagoviti ritem. Proti Atlanti so dosegli še svojo osmo zmago v nizu. V TD Gardnu je bilo 105:95 za gostitelje. Tekmo so sicer bolje odprli gostje, ki so ob koncu prvega polčasa vodili s 55:45, v tretji četrtini pa je Boston povsem zagospodaril na parketu. Celtics so tretjih dvanajst minut dobili s kar 42:23, kar je na koncu tudi zadostovalo za novo zmago. Prvi strelec domače ekipe je bil z 38 točkami in desetimi skoki Jayson Tatum, na drugi strani je tudi Trae Young tekmo končal z dvojnim dvojčkom Dosegel je 30 točk in deset asistenc.

Do zmage še Minnesota

Mejo 30 točk pa je presegel tudi Anthony Edwards, ki je ob zmagi njegove Minnesote nad Indiano dosegel 37 točk. Obe ekipi sta bili v Indiani izjemno napadalno razpoloženi, gostje so že v prvem polčasu dosegli 74 točk, od tega 41 v drugi četrtini, ko so jih Pacers zmogli "le" 25. Na koncu so bili Timberwolves boljši s 129:120 in so tako prekinili niz dveh zaporednih porazov. Pri Indiani sta Oshae Brissett in Tyrese Haliburton tekmo končala pri 22 točkah in z dvojnim dvojčkom. Brissett je k strelskemu dosežku dodal še 13 skokov, Haliburton pa kar 16 asistenc.