Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets San Antonio Spurs Dallas Mavericks Luka Dončić Luka Dončić Liga NBA

Prvi trojni dvojček Dončića v sezoni, stotica Dallasa že v tretji četrtini

1

Dončić Dallas Antonio | Prvi trojni dvojček v sezoni za Luko Dončića. | Foto Reuters

Prvi trojni dvojček v sezoni za Luko Dončića.

Dallas je na 12. tekmi sezone odigral najbolje in dosegel osmo zmago. S 123:109 so premagali San Antonio. Luka Dončić je z 32 točkami, 15 podajami in 12 skoki dosegel prvega trojnega dvojčka v sezoni. Končno je bil pravi Kristaps Porzingis (32 točk).

Po tem, ko se je v četrtek izkazalo, da je bil na testu za covid-19 pozitiven Nikola Vučević, košarkar Chicaga, ki je le nekaj ur pred tem premagal Dallas z Luko Dončićem, je bilo nekaj skrbi, da ni morda črnogorski košarkar okužil še koga. A to se ni zgodilo.

Nikola Vučević je v izolaciji, na igrišča se bo lahko vrnil po desetih dneh osamitve ali po dveh zaporednih negativnih testih na covid-19. Redna testiranja so stalnica v ligi NBA, zato lahko sklepamo, da so se košarkarji Dallasa izmaknili okužbam, saj informacij, da bi imeli kakršnekoli težave z zdravjem igralcev, iz tabora Mavericks ni. No, izjema je nemški center Maxi Kleber, ki se še naprej spopada s poškodbo hrbta in je zato izpustil tudi petkovo tekmo v San Antoniu.

Spurs vodili samo na začetku tekme

San Antonio si je s štirimi trojkami prvi priboril prednost na tekmi (16:11), a je na sceno hitro stopil naš Luka: skakal je, zadel dve trojki, zabil in še podal za en koš in Dallas je povedel z 21:16. Do konca prve četrtine so Mavericks tudi z Ljubljančanom na klopi povišali prednost na 31:22 (delni izid 18:6).

Šov Dončića in Porzingisa

Luka Dončić. | Foto: Reuters Luka Dončić. Foto: Reuters V drugi minuti druge četrtine so košarkarji Dallasa s klopi dali že 13 točk in gostje so vodili z 38:29. Preostanek prvega polčasa pa je minil v znamenju prvih dveh zvezdnikov Mavericksov: Dončića in Kristapsa Porzingisa. Ko je Latvijec drugič zapored zabil po Lukovi podaji, je bil že pri 15 točkah (za 52:45). Ko je zadel še trojko, je bilo že 60:49. V zadnji minuti sta dala še vsak po eno trojko in Dallas je na odmor odšel s prednostjo 68:57.

Porzingis je bil s 23 točkami prvi strelec polčasa, Dončić pa je bil že blizu trojnemu dvojčku: 16 točk, deset podaj, sedem skokov. Mavericks so imeli 26 skokov in zato tudi več točk iz t. i. druge priložnosti. V napadu so igrali atraktivno, v obrambi pa nič kaj agresivno, zato so ob polčasu vodili samo za 11. Izid druge četrtine je bil visokih 37:35.

Med četrtino so v prenosu tekme na ameriški televiziji pokazali tudi prenovljeno košarkarsko igrišče Luke Dončića v Ljubljani.

Že v tretji četrtini trojni dvojček Luke

Dallas je v napadu letel tudi v tretji četrtini in prednost je rasla in rasla, vodili so tudi že za 27 točk. Pa sta Dončić in Porzingis v tem delu igre skupaj dala le šest točk. Četrtino so dobili s 34:20 in pred zadnjo je bilo na semaforju 102:77. Dallas se je igral v napadu.

Ob prednosti 83:64, že sredi tretje četrtine, je Luka pobral še deseto žogo v skoku in prvič v sezoni, 37. v karieri (v nekaj več kot treh sezonah), dosegel trojnega dvojčka, največ prav proti Spursom (štiri). V tej statistični kategoriji je 11. v zgodovini lige NBA. Pri kar 18 trojnih dvojčkih pa je imel več kot 30 točk

Samo Dončić in legendarni Oscar Robertson imata po šest tekem z več kot 30 točkami, 12 skoki in 15 podajami. Sledi Magic Johnson s petimi.

Kdo bo dal več točk, Luka ali Kristaps?

Kristaps Porzingis končno tak, kot se od njega pričakuje. 32 točk. | Foto: Reuters Kristaps Porzingis končno tak, kot se od njega pričakuje. 32 točk. Foto: Reuters Zadnja četrtina je bila samo še formalnost, še najbolj dramatičen trenutek je bil, ko so Luko porinili med navijače. Pa je Ljubljančan vse skupaj pospremil samo z nasmeškom, češ ali me je navijač polil s pivom. Dončić in Porzingis sta imela do konca še interni dvoboj za najboljšega strelca tekme. A to je bil razplet brez zmagovalca. Oba sta dala po 32 točk – največ točk v sezoni za Latvijca, Slovenec pa je na eni od prejšnjih dal 33 točk. Izpostaviti velja še, da je šla polovica Lukovih podaj prav na Kristapsa. Dallas je imel na tekmi 30 podaj, največ v sezoni. Ekipa Gregga Popovicha kljub visokemu zaostanku sicer ni popuščala in zadnjo četrtino celo dobila z 32:21. Končni izid je bil 123:109 in to je bila osma zmaga v sezoni za Dallas.