5. 10. 2019,
21.28

4 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,15

državno prvenstvo košarka KK Koper Primorska KK Krka Novo mesto Hopsi Polzela Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur KK Terme Olimia Podčetrtek Zlatorog laško Helios Suns

Sobota, 5. 10. 2019, 21.28

Državno prvenstvo, 1. krog

Hopsi so se znesli nad Šentjurjem, Helios boljši od Šenčurja

Jurica Golemac Koper Primorska | Primorci so v prejšnji sezoni osvojili svoj prvi naslov državnih prvakov, tokrat pa so sezono odprli z visoko zmago. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Primorci so v prejšnji sezoni osvojili svoj prvi naslov državnih prvakov, tokrat pa so sezono odprli z visoko zmago.

Z obračunom med državnimi prvaki Koprom Primorsko in Zlatorogom se je danes začela nova sezona košarkarskega državnega prvenstva. Visoke zmage so se veselili Koprčani, ki so se z Laščani poigrali in zmagali s kar 115:73. Novomeška Krka je zanesljivo ugnala novinca oziroma povratnika v 1. SKL Terme Olimia Podčetrtek (91:60). V soboto so Hopsi s 83:62 premagali Šentjur, Helios pa Šenčur s 66:57.

1. krog

Košarkarji Cedevite Olimpije v prvem delu ne nastopajo, Rogaška je v prvem krogu prosta.