17.32

1 leto, 9 mesecev

Thermometer Orange 7,84

4

Vuelta Vuelta Dirka po Španiji Dirka po Španiji Primož Roglič Primož Roglič Luka Mezgec Tadej Pogačar Tadej Pogačar Nairo Quintana

Torek, 3. 9. 2019, 17.32

DIRKA PO ŠPANIJI, 10. ETAPA (KRONOMETER)

Izjemni Roglič zmagal in oblekel rdečo majico, odličen tudi Pogačar

4

Primož Roglič | Primož Roglič je zmagal v kronometru. | Foto Getty Images

Primož Roglič je zmagal v kronometru.

Primož Roglič je z izjemno predstavo dobil kronometer na dirki po Španiji in je po deseti etapi v rdeči majici vodilnega. Odlično se je odrezal tudi Tadej Pogačar, ki je osvojil enajsto mesto. Drugo mesto na kronometru je pripadlo Novozelandcu Patricku Bevinu, tretji je bil Francoz Remi Cavagna.

Primož Roglič
Sportal Neverjetni Roglič letel do rdeče majice vodilnega: Španci bi rekli "muy bien"

Po dnevu premora so se kolesarji danes pomerili na 36,2 km dolgem kronometru, ki je v celoti potekal na francoskih tleh (štart je bil v Juranconu, cilj v Pauju). Razgiban kronometer z dvema vzponoma, ozkimi cestami ter tehničnimi spusti je največ veselja prinesel Primožu Rogliču. Slovenski šampion je bil na celotni trasi vsaj za razred pred tekmeci in že po prvem merjenju vmesnega časa je bilo jasno, da bo Rogliča danes težko premagati.

Po prvem merjenju vmesnega časa se je Sloveniji nasmihala celo dvojna zmaga, saj je Tadej Pogačar po 11,9 kilometra zaostajal le za Rogličem. Roglič je imel na prvem merjenju vmesnega časa pred rojakom 21 sekund prednosti, na drugem je na koncu drugouvrščenega Novozelandca Patricka Bevina prehitel za 19 sekund, na cilju pa za 25 sekund.

Pogačar je po odličnem začetku nekoliko popustil, na 24. kilometru je za Rogličem zaostal 48 sekund, v cilj pa je prišel kot deseti z minuto in štirimi sekundami za Bevinom. Nato ga je prehitel še Roglič, ki je danes vknjižil 20. zmago v svetovni seriji, deseto letošnjo in osmo kronometrsko. Kolesar Jumbo-Visme se zdaj lahko kot 99. kolesar v zgodovini pohvali s trojčkom zmag na tritedenskih dirkah, saj se lahko pohvali že s stremi zmagami na Giru in dvema na Touru. Ob tem je postal drugi Slovenec, ki bo na Vuelti nosil rdečo majico vodilnega. Pred tem je to uspelo Janiju Brajkoviču (2006 in 2013).

Roglič je imel danes na cilju podpore partnerke Lore Klinc in sina Leva:

Nairo Quintana (Movistar), ki je pred današnjo etapo vodil, je na koncu za Rogličem zaostal tri minute in šest sekund, kar je zadostovalo za 27. mesto.

Roglič s prednostjo skoraj dveh minut, Pogačar ostaja peti

Roglič ima zdaj v skupnem seštevku minuto in 52 sekund prednosti pred drugouvrščenim Alejandrom Valverdejem, tretji je Miguel Angel Lopez (+2:11). Quintana, ki je rdečo majico danes predal Rogliču, je zdaj četrti (+3:00). Pogačar je ostal na odličnem petem mestu (+3:05).

151. Tony Martin (Nem), Jumbo-Visma 54:55
160. Luka Mezgec(Slo), Mitchelton-Scott (55:30)
...

Potek etape v živo:

17.35: v cilju je tudi Nairo Quintana, ki je osvojil šele 28. mestu (+3.06). Roglič je tako tudi uradno postal zmagovalec današnjega kronometra, Tadej Pogačar je osvojil enajsto mesto. Roglič je tako prevzel vodstvo v skupnem seštevk in se zdaj lahko pohvali s trojčkom zmag na tritedenskih dirkah, saj se lahko pohvali že s stremi zmagami na Giru in dvema na Touru.

17.33: Primož Roglič je v cilju s časom 47.05 in je na pragu zmage. Drugouvrščenega Bevina je prehitel kar za 25 sekund.

17.25: Tadej Pogačar je ciljno črto prečkal kot deseti s časom 48:34. Za vodilnim Bevinom je zaostal minuto in štiri sekunde, v skupnem seštevku bo najverjetneje ostal med najboljšo peterico.

17.20: Roglič je najhitrejši tudi po 24 kilometrih! Slovenski šampion ima sicer nekoliko manjšo prednost pred vodilnim Bevinom. Na prvem merjenju vmesnega časa je imel 33 sekund prednosti, zdaj ima še 19 sekund prednosti. Roglič ima v virutalnem skupnem seštevku že več kot minuto prednosti pred zasledovalci.

Časi peterice najboljših v skupnem seštevku na 24 km:

Roglič – 33:07
Pogačar – 33:55 (+48)
Valverde – 34:01 (+54)
Lopez – 34:39 (+1:32)
Quintana – 35:19 (+2:12)

17.11: Pogačar je že na drugem merjenju vmesnega časa. Po izjemnem začetku je nekoliko popustil, za vodilnim Bevinom zdaj zaostaja 29 sekund. Valverde je zaostanek za Pogačarjem zmanjšal na šest sekund.

17.01: Na 11,9 kilometra je tudi Roglič, ki je kronometer začel izjemno. Čas Pogačarja je izboljšal še za 21 sekund. Valverde za Rogličem po 11,1 km zaostaja 38 sekund, Lopez zaostaja že več kot minuto, Quintana pa kar minuto in 29 sekund. Slovenska kolesarja sta tako postavila prvi in drugi najboljši čas do 11,9 km. Pred kolesarji je še 24 kilometrov.

Časi peterice najboljših v skupnem seštevku na 11,9 km:

Roglič – 18:13
Pogačar – 18:34
Valverde – 18:51
Lopez – 19:17
Quintana – 19:39

16.56. Po 11,9 kilometra je Pogačar najhitrejši. Čas Cavagna, ki je bil do zdaj na prvem merjenju časa najhitrejši, v cilju pa je trenutno na drugem mestu, je Pogačar izboljšal za 11 sekund (18:34).

16.53: Tako Roglič kot Pogačar sta začela izjemno hitro. Roglič ima po približno devetih minutah že 19 sekund prednosti pred Quintano.

16.45: Kot zadnji se je na kronometer podal tudi vodilni v skupnem seštevku Nairo Quintana.

16.43: Štartal je tudi Primož Roglič, ki je osrednji adut posamične preizkušnje in bi moral danes ob normalnem poteku kronometra obleči rdečo majico vodilnega. Vse bo znano okoli 17.30.

16.37: S štarta se je pognal zmagovalec včerajšnje etape Tadej Pogačar