Svetovni pokal v gorskem kolesarstvu, Les Gets

Sprinterski preizkušnji Švicarju in Francozinji

Pauline Ferrand-Prevot | Pauline Ferrand-Prevot je bila najhitrejša v Les Getsu. | Foto Reuters

Pauline Ferrand-Prevot je bila najhitrejša v Les Getsu.

V francoskem Les Getsu ta konec tedna poteka svetovni pokal v gorskem kolesarstvu. Danes sta se zmag v sprinterski različici krosa veselila Švicar Mathias Flückiger in Francozinja Pauline Ferrand-Prevot. Med štirideseterico najboljših ni bilo slovenskih tekmovalcev.

V olimpijskem krosu bodo slovenski predstavniki na startu v nedeljo. V ženski konkurenci bo ob 12.20 nastopila Tanja Žakelj, pri moških Slovencev ni na startu (14.50).

V soboto se bosta v finalu spusta predstavila Jure Žabjek in Monika Hrastnik. Žabjek se je danes s 43. časom kvalifikacij uvrstil v finale, ki bo na sporedu ob 13.30. Žak Gomilšček pa je bil v kvalifikacijah 94. in prepočasen za uvrstitev med najboljših 60.

Monika Hrastnik je bila v ženski vožnji za razvrstitev šesta. Letos je v Leogangu v Avstriji, kjer je lani osvojila bron na svetovnem prvenstvu, že stala na stopničkah na tekmah za svetovni pokal. V soboto pa bo ob 12.30 lovila še tretje stopničke v karieri na najvišji ravni gorskega kolesarstva.

Matej Mohorič
Sportal Junak Mohorič vesel in ponosen: Šele v zadnjem kilometru sem verjel, da mi bo uspelo
Sportal Matej Mohorič je zmagovalec sedme etape Toura!