Ženska Dirka po Franciji, 1. etapa

Prva etapa ženskega Toura Nizozemki, Eugenia Bujak najboljša Slovenka

0,39

termometer

Lorena Wiebes | Nizozemka Lorena Wiebes je zmagovalka prve etape zgodovinskega prvega ženskega Toura. | Foto: Guliverimage
Nizozemka Lorena Wiebes je zmagovalka prve etape zgodovinskega prvega ženskega Toura. Foto: Guliverimage

Nizozemska kolesarka ekipe DSM Lorena Wiebes je dobila ciljni sprint prve etape ženske Dirke po Franciji. Na Elizejskih poljanah v Parizu, kjer se bo danes končal 109. moški Tour, je ugnala slavno rojakinjo Marianne Vos (Jumbo-Visma), tretja je bila Belgijka Lotte Kopecky (SD Worx).

Najboljša od treh Slovenk, ki dirkajo na prvem ženskem Touru, je bila Eugenia Bujak (UAE ADQ), ki je v cilj prišla na 52. mestu, a v času zmagovalke. Urša Pintar (UAE ADQ) je bila 60., Urška Žigart (BikeExchange - Jayco) pa 109., ta je za zmagovalko zaostala 17 sekund.

Ženska Dirka po Franciji se je začela v Parizu pod Eifflovim stolpom, prva, 81,7 kilometra dolga etapa pa se je končala na Elizejskih poljanah, prav tako v francoski prestolnici.

Jutri kolesarke čaka 136,4 kilometra dolga preizkušnja od Meauxa do Provinsa, dirka pa se bo končala v nedeljo, 31. julija, s spektakularno etapo s ciljem na La Super Planche des Belles Filles.