24. 7. 2022,
16.00

1 leto, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,39

Lorena Wibes BikeExchange-Jayco UAE ADQ Urška Žigart Urša Pintar Eugenija Bujak Tour de France Femmes Dirka po Franciji

Nedelja, 24. 7. 2022, 16.00

Ženska Dirka po Franciji, 1. etapa

Prva etapa ženskega Toura Nizozemki, Eugenia Bujak najboljša Slovenka

Lorena Wiebes | Nizozemka Lorena Wiebes je zmagovalka prve etape zgodovinskega prvega ženskega Toura. | Foto Guliverimage

Nizozemska kolesarka ekipe DSM Lorena Wiebes je dobila ciljni sprint prve etape ženske Dirke po Franciji. Na Elizejskih poljanah v Parizu, kjer se bo danes končal 109. moški Tour, je ugnala slavno rojakinjo Marianne Vos (Jumbo-Visma), tretja je bila Belgijka Lotte Kopecky (SD Worx).

Najboljša od treh Slovenk, ki dirkajo na prvem ženskem Touru, je bila Eugenia Bujak (UAE ADQ), ki je v cilj prišla na 52. mestu, a v času zmagovalke. Urša Pintar (UAE ADQ) je bila 60., Urška Žigart (BikeExchange - Jayco) pa 109., ta je za zmagovalko zaostala 17 sekund.

Ženska Dirka po Franciji se je začela v Parizu pod Eifflovim stolpom, prva, 81,7 kilometra dolga etapa pa se je končala na Elizejskih poljanah, prav tako v francoski prestolnici.

Jutri kolesarke čaka 136,4 kilometra dolga preizkušnja od Meauxa do Provinsa, dirka pa se bo končala v nedeljo, 31. julija, s spektakularno etapo s ciljem na La Super Planche des Belles Filles.